Trzecie z rzędu zwycięstwo Gwardii

Trzecie z rzędu zwycięstwo Gwardii

25 marca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. To trzecie z rzędu zwycięstwo Gwardzistów, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli TAURON 1.Ligi. Do liderującego zespołu BBTS Bielsko-Biała podopieczni Krzysztofa Stelmacha tracą 12 punktów.

Gwardziści przełamali niekorzystną serię meczów w Tomaszowie Mazowieckim. W trzech ostatnich sezonach, w Tomaszowie, zawsze wygrywali gospodarze (3:1, 3:0, 3:2). Tym razem tomaszowska przeprawa zakończyła się sukcesem dla siatkarzy ze stolicy Dolnego Śląska.

Mecz okazał się być także udanym rewanżem Gwardii nad rywalem z województwa łódzkiego. W grudniu, w Hali Orbita, to goście wygrali bowiem 3:1. W czwartkowy wieczór wrocławianie zrewanżowali się w takim samym stosunku setowym.

MVP meczu uznano Tima Grozera. W Tomaszowie wygrał jednak przede wszystkim kolektyw wrocławskiego zespołu. Znakomicie na rozegraniu spisywał się Lukas Tichacek. Gwardzistów charakteryzowała pewność siebie i koncentracja. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha oddali rywalom tylko trzeciego seta.

Czasu na regenerację nie ma jednak wiele. W środę, 30 marca, Gwardia w domowym meczu podejmie Olimpię Sulęcin.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 21:25)

Źródło: inf. prasowa