Tomas Pekhart ponownie piłkarzem Legii

Tomas Pekhart ponownie piłkarzem Legii

31 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Tomas Pekhart, dwukrotny mistrz Polski i król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/21, wraca na Łazienkowską. Czeski napastnik podpisał kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2023/24.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka – jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą. mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać – powiedział po podpisaniu kontraktu Tomas Pekhart.

  • Powrót Tomasa Pekharta rozszerzy nasze możliwości w ataku. Jego charakterystyka jest nam potrzebna – bo to nie tylko gra w powietrzu, ale też instynkt i wykończenie, dzięki którym w ostatnich latach był najskuteczniejszym zawodnikiem Legii. Mam nadzieję, że jego bramki pomogą nam osiągnąć lepsze wyniki. Powrót Tomasa to również pozytywny sygnał mówiący o tym, że Legia reprezentuje sobą dobry poziom sportowy i zawodnicy, którzy mieli międzynarodową karierę, chcą u nas grać – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Tomas Pekhart będzie występował z numerem 7.

Źródło: inf. prasowa