„To już inna Cracovia”. Przed pierwszym meczem półfinałowym GKS Tychy – Comarch Cracovia

„To już inna Cracovia”. Przed pierwszym meczem półfinałowym GKS Tychy – Comarch Cracovia

9 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W czwartek, 11 marca, GKS Tychy podejmować będzie Comarch Cracovię w pierwszym meczu półfinałowym fazy play-off.

– Większość zawodników ma swoje rytuały przedmeczowe, ale nie mogę zdradzić jakie, bo wtedy straciłyby moc – mówił z uśmiechem Jarosław Rzeszutko, zawodnik tyskiej drużyny.

Tyszanie długo czekali na swojego rywala, w ćwierćfinale wygrali z Ciarko STS Sanok wszystkie spotkania.

– Przeszliśmy do kolejnej rundy, wygrywając cztery mecze, ale musieliśmy wylać sporo potu, aby w nich zwyciężyć – mówił Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Krakowianie sezon regularny zakończyli dopiero na 6. miejscu, ale w ćwierćfinałach byli lepsi od KH Energi Toruń, która w tabeli uplasowała się na 3. pozycji. Po emocjonujących meczach Cracovia wygrała serie 4-2.

– Do sezonu przystępowaliśmy z zespołem, w którym byli młodzi zawodnicy, ale okazało się, że drużyna nie jest konkurencyjna i w trakcie rozgrywek uzupełniliśmy skład, zmieniliśmy także bramkarza. Ostatnie dwa mecze sezonu regularnego oraz play-offy pokazały, że drużyna jest zgrana. Czas działa na naszą korzyść – podkreślał Rudolf Rohaček, szkoleniowiec Comarch Cracovii.

– Nie określiłbym naszej drużyny jako czarnego konia rozgrywek. Nie patrzę też w przyszłość, z kim możemy zagrać później. Chcemy przygotować się do czwartkowego spotkania, a reszta nas nie interesuje – podkreślał Rohaček.

Wszystkie konfrontacje tysko-krakowskie w tym sezonie zakończyły się wygranymi mistrzów Polski.

– Nie porównałbym przeszłych czterech meczów do tych, które nas czekają, bo Cracovia mocno przebudowała drużynę. Przeanalizowaliśmy ostatnie mecze rywala i na tym się skupiliśmy – przyznał trener tyskiej drużyny.

Wielu hokeistów jest przesądnych, ale Jarosław Rzeszutko gra z numerem trzynastym.

– Jak grałem pierwszy raz w życiu, spóźniłem się i dostałem trzynastkę, zostało tak do teraz – żartował hokeista GKS. – Większość zawodników ma rytuały przedmeczowe, ale nie mogę zdradzić jakie, bo wtedy straciłyby swoją moc – dodawał z uśmiechem Rzeszutko.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale spotkania półfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

Źródło: inf. prasowa