Szymon Soiński podpisał kontrakt z Wartą Poznań

Szymon Soiński podpisał kontrakt z Wartą Poznań

1 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

18-letni obrońca Szymon Soiński podpisał swój pierwszy w życiu zawodowy kontrakt – umowa z Wartą Poznań obowiązuje do końca sezonu 2023/24. To już piąty zawodnik związany wcześniej z Akademią Warty Poznań, który tego lata zasilił kadrę pierwszej drużyny „Zielonych”.

– Dostaję szansę zaistnienia w pierwszym zespole Warty Poznań i jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że będę miał okazję trenowania z drużyną „Zielonych” – mówi Szymon Soiński, który przygodę z piłką rozpoczął w Lechu Poznań, a od 2017 roku gra i trenuje w Warcie Poznań. – W ostatnim sezonie występowałem w zespole rezerw i uważam, że zrobiłem spory postęp. Wiem, że przede mną bardzo dużo ciężkiej pracy, bo poziom w drużynie seniorów jest bez porównania wyższy. Jestem prawym obrońcą i lubię często podłączać się do akcji ofensywnych. Chciałbym się jak najlepiej rozwinąć i postaram się o debiut w Ekstraklasie.

– Szymon jest obiecującym prawym obrońcą, był już z zespołem trenera Piotra Tworka na letnim obozie w Grodzisku Wlkp. Teraz podpisał z Klubem swoją pierwszą umowę, na co z pewnością wpływ miały jego występy w minionym sezonie, w drugiej drużynie – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Podobnie jak Albert Żerkowski, również zawodnik z rocznika 2003, Szymon zostaje włączony do kadry seniorów z myślą o tym, żeby mógł rozwijać swoje umiejętności pod okiem sztabu zespołu ekstraklasy. A żeby zdobywać doświadczenie meczowe, będzie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Oprócz wspomnianego Alberta Żerkowskiego, przed Szymonem Soińskim kontrakty z „Zielonymi” zawarli tego lata również inni zawodnicy związani wcześniej z Akademią Warty Poznań: bramkarz Patryk Prange, pomocnik Mikołaj Rakowski oraz napastnik Jakub Sangowski.

Źródło: inf. prasowa