Strona główna Aktualności Świetny Moore, MKS pokonał Polski Cukier!

Świetny Moore, MKS pokonał Polski Cukier!

by Artur Kąciak

Lee Moore poprowadził MKS Dąbrowa Górnicza do zwycięstwa nad Polskim Cukrem Toruń 81:74 we wtorkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Goście zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie, a po trafieniach Donovana Jacksona i Bartosza Diduszki prowadzili już 12:4. Straty lekko zmniejszali Michał Nowakowski i Andy Mazurczak, a po późniejszych trafieniach Lee Moore’a MKS zbliżył się nawet na cztery punkty. M.in. dzięki trójce Damiana Kuliga Polski Cukier po 10 minutach prowadził 24:18. W drugiej kwarcie torunianie mieli już nawet 10 punktów przewagi po kolejnej akcji Diduszki. Cizauskas i Moore starali się na to odpowiadać, ale w tym momencie wydawało się, że to przyjezdni kontrolują sytuację. Końcówka tej części meczu należała jednak do zespołu trenera Alessandro Magro. Po kolejnych trafieniach Nowakowskiego i Cizauskasa po pierwszej połowie był remis – po 45.

Na początku trzeciej kwarty po rzucie z dystansu Elijaha Wilsona MKS wychodził na prowadzenie. Później nieźle prezentował się Damian Kulig, a dodatkowo trójkę trafił Obie Trotter – to sprawiało, że Polski Cukier ponownie miał małą przewagę. Mecz był jednak ciągle bardzo wyrównany, a po 30 minutach goście byli minimalnie lepsi – 61:59. Kolejna część meczu była bardzo podobna – zacięta, ale jednak inicjatywę mieli torunianie. W pewnym momencie trafienia Michała Nowakowskiego doprowadziły jednak do remisu, a akcja Mazurczaka dała prowadzenie zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Końcówka całkowicie należała do MKS – świetnie grali Moore i Nowakowski, a ich zespół zwyciężył ostatecznie 81:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Lee Moore z 22 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Bartosz Diduszko, który rzucił 17 punktów.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like