Strona główna Aktualności Świetna druga połowa mistrzów. Enea Zastal pokonał PGE Spójnię

Świetna druga połowa mistrzów. Enea Zastal pokonał PGE Spójnię

by Artur Kąciak

Enea Zastal BC Zielona Góra w drugiej połowie ponownie pokazał się z lepszej strony i dzięki temu pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 97:80 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Zespół trenera Marka Łukomskiego lepiej rozpoczął to spotkanie, a po trafieniach Raymonda Cowelsa i Jaya Threatta prowadził 7:2. Później ta przewaga urosła nawet do ośmiu punktów dzięki akcjom Mateusza Kostrzewskiego. Rolands Freimanis i Łukasz Koszarek starali się na to odpowiadać, ale po trafieniu Kacpra Młynarskiego po 10 minutach było 27:19. W drugiej kwarcie stargardzianie uciekali nawet na 10 punktów po kolejnej akcji Kostrzewskiego. Enea Zastal zareagował na to serią… 10:0, a trójka Cecila Williamsa oznaczała remis. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż trzeba podkreślić, że to gospodarze byli stroną przeważającą. Rzuty wolne Blake’a Reynoldsa ustawiły wynik po pierwszej połowie na 45:45.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Żana Tabaka wychodziła na prowadzenie po rzutach z dystansu Iffe Lundberga i Janisa Berzinsa. Spotkania nadal było niezwykle zacięte, a sytuacja zmieniała się właściwie co chwilę. Kolejne trafienie Berzinsa, a także rzuty wolne Freimanisa sprawiły, że przyjezdni po 30 minutach byli lepsi – 69:66. W kolejnej części meczu Enea Zastal uciekł na 12 punktów po akcjach Łukasza Koszarka i Geoffreya Groselle’a. Stargardzianie nie byli już w stanie na to odpowiedzieć, a rywale weszli w swój rewelacyjny rytm i powiększali prowadzenie. Mistrzowie zwyciężyli ostatecznie 97:80.

Najlepszym zawodnikiem gości był Geoffrey Groselle z 21 punktami, 6 zbiórkami i 3 blokami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Raymond Cowels, który rzucił 22 punkty.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like