Stanisław Burza pojedzie z „dziką kartą” podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie

Stanisław Burza pojedzie z „dziką kartą” podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie

24 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Stanisław Burza otrzymał od FIM „dziką kartę”, uprawniającą go do startu w zawodach FIM Long Track World Championship, które odbędą się 28 sierpnia o 13.30 na stadionie w Rzeszowie. Tego dnia poznamy medalistów tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Dwóch innych Polaków – Adam Skórnicki i Marcin Sekula – będzie pełniło rolę rezerwowych. Na zawody zapraszają FIM, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl. Honorowym patronem imprezy jest europoseł Ryszard Czarnecki.

Burza to w tej chwili polski specjalista numer 1 od ścigania się na długim torze. W zeszłym roku zajął trzecie miejsce podczas zawodów FIM Long Track World Championship w Rzeszowie, gdzie startował także z „dziką kartą”. Teraz pojedzie tam opromieniony sukcesem, jaki odniósł minionej niedzieli w Pardubicach.

Polak był tam trzeci w zawodach FIM Long Track World Championship Challenge, co dało mu awans do przyszłorocznego cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Pojedzie więc już w nim jako stały uczestnik.
Wcześniej jednak czeka go start w Rzeszowie, gdzie wyłonieni zostaną tegoroczni medaliści. Po pierwszej rundzie w Marmande liderem jest Dimitri Berge, który startował wówczas z „dziką kartą”. Francuz wyprzedził w pierwszym turnieju Holendrów – Romano Hummela oraz Theo Pijpera. Tytułu mistrzowskiego broni Niemiec Lukas Fienhage, który w Marmande zajął 11. miejsce.

Na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 szansę występu mogą także otrzymać dwaj inni Polacy. Adam Skórnicki i Marcin Sekula, którzy – podobnie jak Burza – tworzą obecny skład żużlowej reprezentacji biało-czerwonych na długim torze, będą w Rzeszowie rezerwowymi.

Lista startowa 2. finału FIM Long Track World Championship Rzeszów, 28 sierpnia 2021:

 1. Kenneth Kruse Hansen #333 (Dania)
 2. Stanisław Burza #15 (Polska) – dzika karta
 3. Theo Pijper #115 (Holandia)
 4. Bernd Diener #10 (Niemcy)
 5. Josef Franc #444 (Czechy)
 6. Tomas Hjelm Jonasson #30 (Szwecja)
 7. Max Dilger #31 (Niemcy)
 8. Romano Hummel #666 (Holandia)
 9. Lukas Fienhage #125 (Niemcy)
 10. Jesse Mustonen #95 (Finlandia)
 11. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
 12. James Shanes #93 (Wielka Brytania)
 13. Zach Wajtknecht #109 (Wielka Brytania)
 14. Chris Harris #37 (Wielka Brytania)
 15. Hynek Štichauer #86 (Czechy)
 16. Adam Skórnicki #16 (Polska) – rezerwa
 17. Marcin Sekula #17 (Polska) – rezerwa

Źródło: inf. prasowa