Śląsk z szóstą frekwencją w Ekstraklasie

Śląsk z szóstą frekwencją w Ekstraklasie

29 listopada 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Dobiegła końca runda jesienna PKO BP Ekstraklasy. W sezonie 2022/2023 piłkarze Śląska Wrocław jak na razie dziewięć razy wystąpili przed własną publicznością, która chętnie odwiedzała Tarczyński Arenę. WKS znajduje się w gronie zaledwie ośmiu drużyn w Polsce, które mogą pochwalić się średnią frekwencją powyżej 10 tys. kibiców na mecz.

Śląsk Wrocław rozegrał na Tarczyński Arenie dziewięć ligowych meczów: z Pogonią Szczecin, Widzewem Łódź, Cracovią, Rakowem Częstochowa, Lechią Gdańsk, Wartą Poznań, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa. Spotkania z udziałem podopiecznych trenera Djurdjevicia cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców – łącznie w rundzie jesiennej pojawiło się ich prawie 100 tysięcy.

Całkowita frekwencja na domowych meczach Śląska Wrocław w pierwszej części sezonu wyniosła 98 418 fanów. Średnio piłkarze WKS-u mogli więc liczyć na wsparcie 10 935 kibiców – to szósty najlepszy wynik w PKO BP Ekstraklasie.

Najwyższą frekwencję Śląsk zanotował podczas starcia z Legią Warszawa, które oglądało z trybun aż 21 947 osób. Ostatni mecz rundy jesiennej stanowił jednocześnie okazję do wyjątkowego jubileuszu 75-lecia wrocławskiego klubu. Jedyna w swoim rodzaju oprawa, specjalny trzeci komplet koszulek meczowych i wizyta legend WKS-u – to wszystko sprawiło, że spotkanie z Legią będzie wspominane przez długie lata.

Warto podkreślić, że Śląsk znalazł się w gronie zaledwie ośmiu drużyn w kraju i siedmiu w Ekstraklasie, które mogą pochwalić się średnią frekwencją na poziomie co najmniej 10 tys. osób. Oprócz wrocławskiego klubu były to jeszcze: Legia Warszawa, Lech Poznań, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin i Korona Kielce.

Kolejna okazja do odwiedzin Tarczyński Arena i wsparcia Śląska już w nowym roku. Pierwszy mecz rundy wiosennej wrocławianie rozegrają na własnym stadionie 28 stycznia. W sobotę, o godz. 20, WKS podejmie Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska.

Źródło: inf. prasowa