Roko Baturina w Kolejorzu

Roko Baturina w Kolejorzu

28 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Chorwacki napastnik Roko Baturina został wypożyczony do Lecha Poznań z węgierskiego Ferencvarosu. W piątek po południu została podpisana roczna umowa, w której znalazła się również klauzula dotycząca pierwokupu 21-latka.

Numerem 1 w poznańskim ataku jest Mikael Ishak, który rywalizuje ze sprowadzonym tego lata Arturem Sobiechem. Walczył z nimi Aron Johannsson, ale dopadł go niestety pech, bo w niedawnym drugoligowym meczu rezerw Kolejorza z Wisłą Puławy (4:1) doznał poważnej kontuzji barku. Stąd właśnie poszukiwania trzeciego napastnika, który dałby trenerowi Maciejowi Skorży komfort.

  • Dołącza do nas Roko Baturina, który ma za zadanie naciskać na Mikaela Ishaka oraz Artura Sobiecha i rywalizować z nimi o miejsce w składzie. Liczymy na jego dobre wejście do naszego zespołu i oczywiście bramki zdobywane dla Lecha Poznań – mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu Tomasz Rząsa.

21-latek w czwartek po południu przyleciał do stolicy Wielkopolski i w piątek rano rozpoczął testy medyczne, po których podpisał roczny kontrakt z Kolejorzem. W umowie między Lechem a Ferencvarosem Budapeszt jest opcja pierwokupu chorwackiego napastnika.

Źródło: inf. prasowa