Strona główna Aktualności Robert Kalaber poprowadzi hokejową reprezentację Polski przez kolejne dwa lata

Robert Kalaber poprowadzi hokejową reprezentację Polski przez kolejne dwa lata

by Artur Kąciak

Słowacki trener, który w tym roku awansował z drużyną do Dywizji IA, wciąż będzie prowadził Biało-Czerwonych. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca maja 2024 roku.

W czerwcu 2020 roku Robert Kalaber został trenerem reprezentacji Polski. W tym roku zrealizował wyznaczony wówczas cel, jakim był awans do wyższej dywizji.

Uznany fachowiec

Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i cieszymy się, że trener Kalaber nadal będzie prowadził Kadrę Narodową Seniorów. W ostatnich dwóch latach pokazał, że świetnie zna się na swoim fachu. Zespół pod jego wodzą w świetnym stylu wygrał w Tychach Mistrzostwa Świata Dywizji IB, a wcześniej bardzo dobrze wypadł w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich oraz w turniejach w Katowicach, Tallinie i w Bytomiu. Przed Kalaberem kolejne wyzwania – podkreśla Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Awans i zwycięstwo z Białorusią

W dniach 26 kwietnia – 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach odbyły się 2022 IIHF Mistrzostwa Świata Dywizji IB. Polacy pod wodzą Kalabera wygrali wszystkie cztery mecze, kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią oraz Japonią i awansowali na zaplecze elity, czyli do Dywizji IA. W 2020 i 2021 roku Mistrzostwa Świata nie odbyły się ze względu na pandemię. W sierpniu 2021 roku w Bratysławie Biało-Czerwoni wzięli udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, gdzie sensacyjne pokonali wysoko notowaną Białoruś oraz przegrali ze Słowacją i Austrią.

Zwycięstwa w Katowicach i Tallinie

Kadrowicze dobrze spisali się też w turniejach towarzyskich. W kwietniu 2021 roku na lodowisku Jantor w Katowicach triumfowali w Pucharze Trójmorza, wygrywając z Estonią, Litwą i Łotwą. W listopadzie 2021 roku Kadra Narodowa ponownie zmierzyła się z trzema wspomnianymi drużynami, ale tym razem w Tallinie w Turnieju Batlic Challenge Cup. Polacy wygrali wszystkie trzy spotkania. W grudniu w Bytomiu w mocno obsadzonym Turnieju EIHC Christmas Cup zajęli drugie miejsce, pokonując Ukrainę i Węgry.

Na zapleczu Elity

Trenera Roberta Kalabera czekają kolejne wyzwania. W przyszłym roku Biało-Czerwoni rywalizować będą w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. W dniach 29 kwietnia – 5 maja w Nottingham ich rywalami będą Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa, Litwa i Rumunia.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like