Richard Strebinger zawodnikiem Legii

Richard Strebinger zawodnikiem Legii

20 lutego 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

29-letni bramkarz Richard Strebinger podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Richard Strebinger rozegrał ponad 200 meczów w Rapidzie Wiedeń, czterokrotnie brał udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA, ma za sobą debiut w reprezentacji Austrii, a w jego CV są również Werder Brema i Hertha Berlin.

  • Richard był najlepszym kandydatem w obecnym momencie i wzmocni rywalizację wśród bramkarzy. Ma dużo zalet, ostatnie cztery sezony to w jego wykonaniu tendencja zwyżkowa – bronił coraz lepiej i mimo że jest już doświadczony, ma jeszcze potencjał do rozwoju. Dużo obiecujemy sobie po tym transferze – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Przez ostatnie siedem sezonów bramkarz był związany ze stołecznym austriackim zespołem, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju i stawał na ostatnim stopniu podium. Jeszcze jako nastolatek trafił do Herthy Berlin, w której grał przede wszystkim w drugim zespole. Potem przeszedł do Werderu Brema, w którym rozegrał dwa mecze w Bundeslidze w sezonie 2014/15.

W reprezentacji Austrii rozegrał jedno spotkanie – z Danią w październiku 2018 roku. Wcześniej regularnie występował również w kadrach młodzieżowych.

  • Towarzyszą mi świetne uczucia. Gra w Legii to dla mnie wyzwanie i zaszczyt. Sytuacja drużyny nie jest łatwa. Dołączam do zespołu jako nowy zawodnik z pozytywną energią i chcę pomóc kolegom. Klub pokazał, jak bardzo zależy mu, żebym tu trafił. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówi Richard Strebinger.

Strebinger w klubie z Łazienkowskiej będzie występował z numerem 15. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca br. i zawiera opcję przedłużenia.

Źródło: inf. prasowa