Rewelacyjna końcówka Wyki! Legia lepsza od Anwilu

Rewelacyjna końcówka Wyki! Legia lepsza od Anwilu

18 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Dariusz Wyka trafiał kluczowe rzuty w końcówce, a jego Legia Warszawa pokonała Anwil Włocławek 85:76 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek meczu należał do Anwilu, który dzięki podaniom i punktom Curtisa Jerrellsa miał małą przewagę. Później bardzo aktywny był Krzysztof Sulima, a po trójkach Ivana Almeidy różnica zwiększyła się do 10 punktów. Legia odpowiedziała na to serią 8:0, a po trójce Grzegorza Kamińskiego zbliżyła się na punkt. Trójkami odpowiadali Rotnei Clarke i Walerij Lichodiej – po 10 minutach było 19:26. Jamel Morris i Jakub Karolak w drugiej kwarcie starali się zmieniać sytuację, ale swoimi trafieniami błyskawicznie odpowiadał Clarke. Później świetny był Lester Medford, a po chwili i trójce Dariusza Wyki zespół z Warszawy ponownie zbliżał się – tym razem na dwa punkty. Ten ostatni później dał przewagę Legii efektownym wsadem. Po rzucie z dystansu Przemysława Zamojskiego Anwil po pierwszej połowie prowadził 47:45.

Od początku trzeciej kwarty zespół trenera Wojciecha Kamińskiego kilka razy doprowadzał do remisu, a po trójce Lestera Medforda wychodził na prowadzenie. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję, a mecz był bardzo zacięty. Niesamowity był Jamel Morris – kolejne jego rzuty sprawiły, że po 30 minutach to Legia była lepsza – 70:67. Ostatnia część meczu była bardzo podobna do poprzedniej, a do kolejnego remisu doprowadzał Kyndall Dykes. Obie drużyny nie grały już tak ofensywnie, ale ciągle twardo w obronie. Na dwie minuty przed końcem po trójce Dariusza Wyki gospodarze mieli cztery punkty przewagi. Podkoszowy dodał później kolejne akcje i powiększał prowadzenie. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 85:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jamel Morris z 25 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ivan Almeida z 21 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami.

Źródło: inf. prasowa