Remis we Wrocławiu (relacja)

Remis we Wrocławiu (relacja)

13 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Podziałem punktów zakończył się piątkowy mecz rozegrany we Wrocławiu. Miejscowy WKS Śląsk zremisował u siebie 1:1 z Wisłą Kraków w spotkaniu siedemnastej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy gospodarzy. W 23. minucie gola dla Śląska zdobył Mathieu Scalet. WKS jednak zbyt długo nie cieszył się z prowadzenia. W 31. minucie spotkania do remisu doprowadził Yaw Yeboah. Goście mogli nawet odnieść zwycięstwo. Po jednej z akcji w polu karnym ręką piłki dotknął Marcel Zylla. Z tego powodu arbiter spotkania Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla Wisły Kraków. Felicio Brown Forbes wykonywał jedenastkę, ale świetnym refleksem wykazał się bramkarz Śląska Matus Putnocky, który obronił ten strzał.

W 64. minucie boisku musiał opuścić Marcel Zylla, który za faul na zawodniku gości otrzymał drugą żółtą kartkę, co spowodowało automatycznie ukaranie tego piłkarza czerwonym kartonikiem i wyrzuceniem go przez sędziego spotkania z murawy. Goście od tego momentu przejęli inicjatywę w piątkowym pojedynku, ale gospodarze bardzo mądrze się bronili i ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Podsumowując, mimo dość trudnych warunków panujących we Wrocławiu obejrzeliśmy ciekawy mecz. Zawodnicy grali w trudnych śnieżnych warunkach i przy temperaturze wynoszącej około jedenastu stopni poniżej zera. Kilka akcji w tym pojedynku na pewno mogło się podobać. Szkoda tylko, że spotkania PKO BP Ekstraklasy odbywają się nadal bez udziału publiczności z powodu koronawirusa. Spowodowane jest to obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami i obostrzeniami, które obecnie niestety nie pozwalają na udział w poszczególnych meczach kibiców. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie cała ta sytuacja się zmieni i fani ponownie będą mogli, wspierać swoje zespoły zasiadając na trybunach.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:1 (1:1)

Bramki:
Mathieu Scalet 23′
Yaw Yeboah 31′

Żółte kartki:
Zylla, Stiglec – Frydrych, Żukow.

Czerwona kartka:
Zylla

Arbiter spotkania: Bartosz Frankowski

Źródło: inf. własne