Remis we Wrocławiu! Relacja z meczu VIII kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

Remis we Wrocławiu! Relacja z meczu VIII kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

12 czerwca 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

Po bardzo wyrównanym i ekscytującym meczu Betard Sparta Wrocław zremisowała na swoim torze z drużyną Motoru Lublin. Wynik ten sprawia, że „Koziołki” pozostają niepokonane w tym sezonie i zdobyły także punkt bonusowy. Pojedynek obu drużyn został rozegrany w ramach VIII rundy spotkań w PGE Ekstralidze.

Mecz rozpoczął się od dwóch remisów. Goście wyszli na prowadzenie w trzeciej gonitwie wygrywając 5:1. Ostatnia odsłona pierwszej części zawodów zakończyła się remisem. W tej części rywalizacji z bardzo słabej strony zaprezentował się Tai Woffinden, który dwukrotnie przyjeżdżał na czwartej pozycji. W drugiej części pojedynku gospodarze zaczęli odrabiać straty, aby po biegu siódmym wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Trzeba przyznać, że mecz wrocławian z lublinianami miał podobny przebieg do tego co działo się tydzień wcześniej na torze w Lublinie. Mecz trzymał w napięciu , a wynik był na styku.

Goście doprowadzili do remisu meczowego w dziewiątym biegu dnia. Potem znów został zanotowany remis biegowy. W gonitwie jedenastej na wyjściu z pierwszego łuku motocyklami szczepili się Mikkel Michelsen i Gleb Czugunow. W wyniku tego zdarzenia na tor upadł ten drugi. Sędzia winnym zajścia uznał zawodnika gości i wykluczył go z powtórki, a w niej wygrali miejscowi 4:2. Końcówka meczu trzymała w napięciu. Przed biegami nominowanymi różnica punktowa była niewielka. Dwa punkty przewagi mieli wrocławianie, którzy wygrali wyścig czternasty, a wynik meczu brzmiał 44:40. W ostatnim wyścigu dnia para gości Hampel – Michelsen bez większych problemów pokonała parę Janowski – Czugunow, dając lublinianom remis, bo sprawa punktu bonusowego była wyjaśniona już dużo wcześniej.

W ekipie przyjezdnych najskuteczniejszym zawodnikiem był Dominik Kubera, który zdobył czternaście punktów. Cenne punkty na wagę remisu dorzucili także Jarosław Hampel i Mikkel Michelsen. Słabszy mecz zanotował Maksym Drabik. Juniorzy Motoru Lublin tym razem bez większego błysku.

Wśród gospodarzy najlepiej tradycyjnie zaprezentował się Maciej Janowski. Jednak i on nie ustrzegł się błędów przez co musiał uznać wyższość rywali. Na dobrym poziomie mecz pojechali Daniel Bewley i Gleb Czugunow. Dalej w poszukiwaniu formy jest Tai Woffinden, który wygrał indywidualnie jeden wyścig. Młodzieżowcy Betard Sparty Wrocław podobnie jak ich rówieśnicy z Lublina bez błysku w tym pojedynku.

Motor Lublin remisując to spotkanie zachował status ekipy niepokonanej w PGE Ekstralidze w sezonie 2022. Gospodarze mogą żałować, bo byli bardzo blisko zwycięstwa i większej zdobyczy do ligowej tabeli. Betard Sparta Wrocław w tym momencie jest na granicy awansu do fazy play-off i musi szukać punktów w kolejnych pojedynkach.

Autor: Michał Myśliwiecki

Źródło: inf. własna