Rawlplug Sokół zwycięża we Włocławku!

Rawlplug Sokół zwycięża we Włocławku!

21 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Niespodzianka we Włocławku! Beniaminek Energa Basket Ligi, Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe Anwil 89:78!

Początek spotkania był wyrównany i toczył się w rytmie “kosz za kosz”. Obie drużyny jednocześnie nie prezentowały świetnej skuteczności. Po późniejszej trójce Mateusza Szczypińskiego to goście byli na prowadzeniu. Sytuację starał się zmieniać głównie Josip Sobin, ale ostatecznie dzięki trafieniu Jamesa Eadsa po 10 minutach było 18:20. W drugiej kwarcie Rawlplug Sokół utrzymywał przewagę. Bardzo ważne rzuty trafiali przede wszystkim Corey Sanders oraz Delano Spencer – po trójce tego drugiego różnica wzrosła aż do 10 punktów. Gra włocławian w ataku nie wyglądała zbyt dobrze, a drużyna trenera Marka Łukomskiego to wykorzystała. Kolejne rzuty z dystansu trafiał Szczypiński, a przewaga przyjezdnych wzrosła aż do 17 punktów! Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:48.

W kolejnej części meczu goście nadal radzili sobie świetnie. Następne rzuty trafiali Sanders, Kemp oraz Struski, a po trójce tego ostatniego różnica wynosiła aż 24 punkty! Pojedyncze zagrania aktywnego Michała Nowakowskiego czy Phila Greene’a nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Po 30 minutach było 52:74. W ostatniej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zaczął efektywnie odrabiać straty. Po rewelacyjnej serii 15:0 i kolejnej trójce Phila Greene’a przegrywał już tylko siedmioma punktami! Na więcej przyjezdni już nie pozwolili. W kluczowych momentach trójki trafiali Spencer, Eads oraz Struski, a Rawlplug Sokół zwyciężył ostatecznie 89:78!

Najlepszym graczem gości był Corey Sanders z 16 punktami i 11 asystami. Phil Greene zdobył dla gospodarzy 19 punktów i 5 asyst.

Źródło: inf. prasowa