raKOut: 100 000 zł od Fortuny dla Fundacji Cancer Fighters

raKOut: 100 000 zł od Fortuny dla Fundacji Cancer Fighters

20 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Największe widowisko MMA ostatnich lat, starcie legend, rekordowa gala i rekordowy wynik akcji #raKOut. Podczas gali KSW 77 mogliśmy się przekonać, że raka można nie tylko znokautować, ale też udusić. Dzięki pięciu nokautom, trzem poddaniom i hojności prezesa Fortuna w ramach akcji raKOut przekaże 100 000 zł fundacji Cancer Fighters, która pomaga dzieciom walczącym z chorobą nowotworową.

Karta walk wydarzenia składała się z 11 starć, co nie zdarzyło się od czasu gali KSW 39 na Stadionie Narodowym. Bohaterowie XTB KSW 77 stanęli na wysokości zadania i aż osiem z jedenastu pojedynków zakończyło się przed czasem. Na szczególne uznanie zasłużyli tym samym Wiktoria Czyżewska, Shamad Erzanukaev, Yann Liasse, Michał Domin, Bohdan Gnidko, Patryk Kaczmarczyk, Andrzej Grzebyk i Mamed Khalidov. Zawodnicy mocno wzięli sobie do serca akcję #raKOut i dzięki nim fundacja Cancer Fighters otrzyma 80 000 zł. Co więcej, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Konrad Komarczuk, postanowił podwyższyć wynik akcji w uznaniu dla sportowej postawy zawodników i tym oto sposobem jesteśmy świadkami rekordowego wyniku jeżeli chodzi o dotychczasowe akcje #raKOut. Na konto fundacji Cancer Fighters powędruje aż 100 000 zł!

  • Wydarzenie KSW 77 po raz kolejny pokazało jak pięknym, a jednocześnie nieprzewidywalnym sportem jest MMA. Sportowo była to naprawdę imponująca gala, a do pełnego zadowolenia zabrakło nokautu lub poddania w jednej z walk, które skończyły się po pełnym dystansie. Niemniej jednak zawodnicy dali z siebie wszystko i za to należy się im, jak i organizacji KSW, wielki szacunek. Mocno wierzyliśmy w całą serię efektownych nokautów i poddań, no i jak widać udało się! Dlatego też zdecydowałem, iż kwotą przekazaną fundacji Cancer Fighters będzie nie osiemdziesiąt a sto tysięcy złotych. Serdecznie dziękuję wszystkim wojownikom za ogromne poświęcenie w klatce i mam nadzieję, że wspólnie z KSW będziemy powtarzać podobne charytatywne przedsięwzięcia w przyszłości – powiedział Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Fundacja Cancer Fighters realizuje na co dzień różnorodne projekty. Głównym celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych, zaprasza osoby, które swoją determinacją i ciężką pracą dążą do osiągnięcia wyznaczonych celów. Motywuje dzieci do dalszej walki i robi wszystko, aby choć na moment mogły zapomnieć o chorobie. Fundacja również stale wspiera kliniki onkologiczne poprzez zakup sprzętu medycznego oraz refunduje leczenie swoich podopiecznych.

Źródło: inf. prasowa