Radosław Bella asystentem trenera Miedzi

Radosław Bella asystentem trenera Miedzi

22 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Asystentem trenera w nowym sztabie Miedzi został Radosław Bella. Niespełna 34-letni szkoleniowiec, posiadający licencję UEFA A, może pochwalić się już sporym doświadczeniem. Do Miedzi przechodzi ze Śląska Wrocław.

Trener Radosław Bella w przeszłości związany był już z zielono-niebiesko-czerwonymi jako koordynator szkolenia w Akademii Miedzi oraz trener drugiego zespołu. Był współautorem programu szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi. Rezerwy legniczan prowadził w 3 lidze w latach 2017-2019. W roli trenera Miedzi II poprowadził 68 meczów ligowych oraz 4 spotkania okręgowego Pucharu Polski. Przez ostatnie dwa sezony związany był z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, w minionych rozgrywkach prowadząc WKS w Centralnej Lidze Juniorów U17. Poza pracą w Miedzi i Śląsku związany był z SMS Junior Wrocław oraz kobiecym zespołem AZS Wrocław.

Jako piłkarz Radosław Bella występował na pozycji pomocnika. Warto wspomnieć, że trener Bella prowadzi również znany blog trenerski Szachimat.com. Jest autorem publikacji „Sztuka trenowania” oraz „Marcelo Bielsa – Profil Taktyczny”. Uczestniczył w wielu konferencjach i stażach trenerskich w Polsce i za granicą, takich jak Football Periodisation Mentorship w Amsterdamie, Periodizacao Tactica oraz Football Braining w Porto. Wiedzę szkoleniową zdobywał na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Natomiast wiedzę z zakresu psychologii sportu poszerzał na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

– Niezmiernie się cieszę, że mogę wrócić do Miedzi, w doskonale znane mi miejsce. Tym razem czeka mnie jednak o wiele większe wyzwanie. To tylko napędza mnie i motywuje do tego, żeby od początku swojej pracy dać z siebie wszystko i pokazać, że jestem lepszym trenerem niż byłem dwa lata temu. Jestem już po długiej rozmowie z trenerem Łobodzińskim. Sztab się jeszcze kształtuje, więc szczegółowe zadania będą dopiero rozdzielane. Natomiast główne kwestie, które będą leżały po mojej stronie, to – poza współpracą w prowadzeniu treningów – analiza naszego zespołu oraz drużyn rywali. Wszystko to, co powinien robić dobry asystent – powiedział Radosław Bella po podpisaniu umowy z Miedzią.

Źródło: inf. prasowa