Przewodniczący GKSŻ typuje podium Plebiscytu na Sportowca Roku 2020

Przewodniczący GKSŻ typuje podium Plebiscytu na Sportowca Roku 2020

5 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

– Bartosz Zmarzlik, Robert Lewadowski oraz Iga Świątek, tak według mnie będzie wyglądała pierwsza trójka Plebiscytu na Sportowca Roku – mówi Piotr Szymański, szef GKSŻ.

– Bardzo bym chciał, żeby wygrał Zmarzlik, ale faworytów jest trzech. Świątek dokonała czegoś, co się dotąd w polskim tenisie nie zdarzyło. Wygrała turniej wielkoszlemowy singla, a to jest naprawdę duża sprawa. Na temat Lewandowskiego wymądrzał się nie będę, ale wiemy, jaką siłę rażenia ma piłka nożna. No i trzeba przyznać, że nasz napastnik naprawdę wiele w ubiegłym roku osiągnął – komentuje Piotr Szymański.

Przy tak mocnej stawce i tak licznej grupie faworytów nie będzie łatwo o wygraną. Zdaniem szefa GKSŻ ewentualna przegrana Zmarzlika nie będzie dramatem. – Nie mówmy o porażce, jak nie będzie pierwszego miejsca, bo wiecznie wygrywać się nie da. Gdzieś ostatnio czytałem, że jak polskich skoczków nie ma na podium, to znaczy ze słabi. Teraz są, a ja czytam, że nie mają z kim przegrywać. Zresztą w żużlu też tak jest. Porażki są wyolbrzymiane, sukcesy pomniejszane. Dlatego wybierzmy złoty środek, cieszmy się, że Bartek jest w czołówce, że jest wymieniany w gronie faworytów do wygranej w plebiscycie.

Zmarzlik wygrał Plebiscyt na Sportowca Roku 2019. Wtedy zdobył złoto po raz pierwszy. Do kolejnego plebiscytu staje już jako obrońca tytułu. Według Szymańskiego ten ubiegłoroczny sukces wydaje się być cenniejszy. – Zawsze jest łatwiej zdobyć coś pierwszy raz, niż bronić. To zresztą było widać po jeździe Bartka w sezonie 2020. Początek miał ciężki, bo pewnie przygniotła go trochę presja. Poradził sobie jednak z tym wszystkim. Ciekaw jestem, czy uda mu się ustrzelić hat-tricka. To już byłoby coś niesamowitego. Tylko Ivan Mauger zdobył trzy tytułu z rzędu i już to pokazuje, jak trudne jest to wyzwanie. Wszystko jednak jest możliwe – podsumowuje szef polskiego żużla.

Źródło: polskizuzel.pl