Przemysław Zamojski oraz Ivan Almeida kontuzjowani

Przemysław Zamojski oraz Ivan Almeida kontuzjowani

4 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Klub Koszykówki Włocławek informuje, że Przemysław Zamojski oraz Ivan Almeida doznali kontuzji i będą pauzować przez kilka tygodni.

„Złamanie nasady bliższej lewej piszczeli” – tak brzmi dokładny wniosek po serii badań, jakie w ostatnich dniach przeszedł Przemysław Zamojski. Po badaniach rezonansem magnetycznym, USG oraz konsultacji medycznej u doktora Łukasza Paczesnego w toruńskiej klinice Citomed okazało się, że doświadczony zawodnik będzie potrzebował około trzytygodniowej przerwy.

Jeśli chodzi o Ivana Almeidę, mowa o złamaniu kości bez przemieszczenia – tak brzmi diagnoza postawiona przez doktora Łukasz Paczesnego.

Skrzydłowy doznał urazu tuż przed zakończeniem spotkania, gdy walczył w defensywie. Rywal punktów nie zdobył, ale Kabowerdeńczyk niefortunnie upadł na jego stopę. Badanie tomografem komputerowym wykazało wspomnianą kontuzję.

Ile potrwa absencja gracza? – Wszystko zależy od procesu rehabilitacji. Przerwa od treningów potrwa około trzech tygodni, następnie rozpocznie się stopniowy powrót gracza do treningów. Każda kolejna wizyta w Orvit Clinic będzie dostarczać konkretnych informacji na temat procesu gojenia – mówi doktor Paczesny.

Źródło: inf. prasowa