Przełamanie Polskiego Cukru Startu

Przełamanie Polskiego Cukru Startu

8 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Polski Cukier Start przełamał się w Energa Basket Lidze! Lublinianie pokonali Kinga Szczecin 75:69.

Trafienia Bryce’a Browna i Phila Fayne’a pozwoliły przyjezdnym na prowadzenie 2:7 na początku meczu. Po chwili trójki Clevelanda Melvina i Scoochie Smitha całkowicie zmieniały sytuację. Dwa podobne rzuty Mateusza Dziemby dawały już siedem punktów przewagi lublinianom. Ostatecznie jednak dzięki dobrej postawie Kacpra Młynarskiego po 10 minutach było 25:22. W drugiej kwarcie King szybko doprowadził do remisu, ale tylko na chwilę. Po serii 12:0 i kolejnej trójce Dziemby gospodarze uciekali na 13 punktów. Zespół ze Szczecina odpowiedział na to… swoją serią – 13:0! Po akcji Filipa Matczaka był już ponownie remis. Dzięki trafieniu z dystansu Melvina pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:40.

W trzeciej kwarcie nadal skuteczni byli Cleveland Melvin oraz Mateusz Dziemba, a Polski Cukier Start uciekał na dziewięć punktów. Zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego długo miał problemy z rozwinięciem swojej ofensywy, chociaż starali się to zmieniać Kacper Borowski i Filip Matczak. Po 30 minutach było jednak 60:53. Drużyna ze Szczecina w kolejnej części meczu starała się ciągle być blisko. I to się w końcówce opłaciło! Po trójce Tony’ego Meiera był remis. Później swoim rzutem z dystansu odpowiedział jednak Dziemba. Ważną akcję dołożył także debiutujący Troy Barnies i to ekipa trenera Artura Gronka zwyciężyła 75:69.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cleveland Melvin z 19 punktami, 7 zbiórkami i 2 asystami. 15 punktów i 5 zbiórek dla gości uzbierał Phil Fayne.

Źródło: inf. prasowa