Pozytywny wynik testu COVID-19 u Przemysława Pawlickiego.

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Przemysława Pawlickiego.

27 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Przemysław Pawlicki, zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

W wyniku podejrzenia infekcji u Przemysława Pawlickiego, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia w dniu 25 marca nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.

25 marca Przemysław Pawlicki otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, a więc do 4 kwietnia.

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu. Nie uczestniczył w treningu drużyny 25 marca.

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.

Źródło: speedwayekstraliga.pl