Pora na 17. kolejkę EBL

Pora na 17. kolejkę EBL

19 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

Sporo emocji czeka nas w 17. kolejce Energa Basket Ligi! W sobotę w Polsat Sport Extra zobaczymy rewanż za ubiegłoroczny finał, czyli mecz WKS Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Ciekawie będzie także w Zielonej Górze, gdzie Enea Zastal podejmie Kinga oraz w Ostrowie Wielkopolskim – BM Stal zagra z Grupa Sierleccy Czarnymi.

Enea Zastal BC Zielona Góra – King Szczecin

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: To może być bardzo ciekawe spotkanie. Enea Zastal pokonał niedawno Anwil, a King był bliski zwycięstwa w Ostrowie Wielkopolskim. To będzie powrót Andrzeja Mazurczaka do Zielonej Góry – z pewnością ma coś do udowodnienia. Ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszami pomiędzy Alenem Hadzibegoviciem a Philem Faynem. Który z nich pokaże lepsze wsady? Ważne będzie także to, jak z Przemysławem Żołnierewiczem poradzi sobie Zac Cuthbertson.

Polski Cukier Start Lublin – Tauron GTK Gliwice

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Ważny mecz dla obu drużyn, które w tabeli dzieli zaledwie jedno zwycięstwo. Zarówno Polski Cukier Start, jak i Tauron GTK chcą być wyżej, więc każda kolejna wygrana jest na wagę złota. W świetnej formie jest ostatnio Cleveland Melvin, który teraz będzie rywalizował m. in. z atletycznym Terrancem Fergusonem. Ciekawe też jak z doświadczonym Earlem Rowlandem poradzi sobie aktywny Scoochie Smith. Czy Kamari Murphy w polu trzech sekund powstrzyma Klavsa Cavarsa?

Anwil Włocławek – Rawlplug Sokół Łańcut

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Anwil prezentuje się ostatnio słabiej, nawet mimo transferu Malika Williamsa. Rawlplug Sokół z kolei po transferach stał się zespołem, który może rywalizować z każdym. Lee Moore, czyli ofensywny lider włocławian, zagra przeciwko drużynie, w której rozpoczynał obecny sezon. Warto będzie zwrócić uwagę na starcie pod koszami pomiędzy dobrym technicznie Josipem Sobinem a twardym Adamem Kempem. Jak Corey Sanders poradzi sobie z Philem Greenem?

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot

Termin: sobota, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał ostatnio derbowe spotkanie z Tauron GTK, a Trefl poradził sobie z ekipą z Torunia. MKS to bardzo utalentowana drużyna, mająca sporo dobrych graczy na obwodzie: to Joe Chealeya i Trevona Bluietta dołączy Gerry Blakes. Ciekawe jak zagrają przeciwko nim m. in. Garrett Nevels i Andrzej Pluta. Pod koszami z kolei ciekawy duet Ousmane Drame – Martin Krampelj będzie rywalizował przeciwko Rolandsowi Freimanisowi i Ivicy Radiciowi.

WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Hit kolejki, a jednocześnie rewanż za ubiegłoroczny finał Energa Basket Ligi! Zespół z Wrocławia dość niespodziewanie przegrał dwa mecze z rzędu, ale teraz ma nowego zawodnika – Serhija Pawłowa. Legię z kolei opuścił już Ray McCallum, więc coraz więcej będzie zależało od Billy’ego Garretta. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w polu trzech sekund pomiędzy Aleksandrem Dziewą a Geoffreyem Grosellem. Warto będzie też oglądać rywalizację Łukasza Koszarka z Łukaszem Kolendą.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – PGE Spójnia Stargard

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Bydgoszczy chce uciec z dolnej części tabeli, natomiast PGE Spójnia radzi sobie ostatnio coraz lepiej – wygrała nawet z WKS Śląskiem! W Enea Abramczyk Astorii kluczowym zawodnikiem może być Myke Henry, który już udowadniał, że ma spory talent strzelecki. Ciekawe, czy będzie w stanie zdobyć więcej trójek niż Jordan Mathews. Pod koszami z kolei sporo pracy czeka na Nathana Cayo i Pauliusa Petrileviciusa – będą rywalizować z Barretem Bensonem i Ajdinem Penavą.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Ostrowianie wygrali niedawno mecz na szczycie tabeli z Kingiem, natomiast Grupa Sierleccy Czarni prezentują coraz lepszą formę w EBL. Kluczowe może okazać się starcie Josha Perkinsa z Jakubem Schenkiem na pozycji rozgrywającego. Ciekawe także jak pod koszami z wszechstronnym Damianem Kuligiem poradzi sobie Mikołaj Witliński. Świetnie w zespół ze Słupska wkomponował się Brae Ivey – teraz czeka go starcie z Jakubem Garbaczem i Mateuszem Zębskim.

Suzuki Arka Gdynia – Arriva Twarde Pierniki Toruń

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Obydwie drużyny potrzebują zwycięstw! Suzuki Arka chce iść w stronę play-off, natomiast Arriva Twarde Pierniki walczą o opuszczenie strefy spadkowej. Szczególnie ważna może okazać się rywalizacja podkoszowa – Joey Brunk sprawdzi możliwości Adriana Boguckiego i Adama Hrycaniuka. W ekipie z Gdyni sporo zależy od Jamesa Florence’a, więc warto przyglądać się jego pojedynkowi ze Sterlingiem Gibbsem. Czy DJ Fenner zdobędzie więcej punktów od Vasy Pusicy?

Źródło: inf.prasowa