Polki wywalczyły srebrne medale w MŚ U18

Polki wywalczyły srebrne medale w MŚ U18

16 stycznia 2023 Wyłączono przez Artur Kąciak

W niedzielę, 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach zakończyły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski pokonała Chińskie Tajpej 4:0. W mistrzostwach podopieczne Magdaleny Jabłońskiej odniosły trzy zwycięstwa i zaliczyły porażkę, zajmując 2. miejsce. W turnieju triumfowała Dania. 

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane były Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. We wtorek na inaugurację reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 6:0, w czwartek przegrała z Danią 1:3, w piątek pokonała Hiszpanię 4:0, a w niedzielę Chińskie Tajpej 4:0.

Niedzielne spotkanie Polki rozpoczęły z animuszem, w pierwszej tercji oddały 19 strzałów przy zaledwie 4 rywalek, ale ani razu krążek nie wpadł do bramki. W 35. minucie widzowie zobaczyli pierwszy gol w tym spotkaniu, autorką trafienia była Magdalena Łąpieś. Zaledwie 13 sekund później kibice znowu cieszyli się z gola, tym razem bramkarkę rywalek pokonała Maja Brzezińska. W trzeciej tercji nasza drużyna zdobyła kolejne bramki, dynamiczna Justyna Żyła wpakowała krążek, a Jadwiga Jankowska podwyższyła wynik ładnym uderzeniem z dystansu. Ostatecznie Biało-Czerwone uplasowały się w mistrzostwach na drugim miejscu i wywalczyły srebrne medale. Najlepszą drużyną MŚ U18 była Dania. 

Srebro to też fajny kolor, chociaż liczyłyśmy na jeszcze więcej. Najlepszy mecz zagrałyśmy z Hiszpankami, bo pozbierałyśmy się po wcześniejszej porażce z Dunkami – oceniła kapitan Natalia Nosal.

2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB

POLSKA – CHIŃSKIE TAJPEJ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Łąpieś 35, Brzezińska 35, Żyła 46, Jankowska 52

POLSKA: Ratajczyk – N. Nosal, Wencel; Łąpieś, Stępień, Skręt – Isztok, E. Nosal; Sencerz, Brzezińska, Zięba – Wójcik, Piasecka; Cybulska, Żyła, Huchel – Cybula; Świątek, Jankowska. Trener: Jabłońska.

CHIŃSKIE TAJPEJ: Chiu – Hsu, Y. Lin; Ch. Liu, Pan, C. Lin – Lu, Chiang; Fan, Kao, Tsai – Chan, Wang; J. Wu, K. Lin, Chen – Chuang. Trener: Huang

Źródło: inf. prasowa