Pogoń Siedlce wygrała we Wrocławiu (relacja)

Pogoń Siedlce wygrała we Wrocławiu (relacja)

20 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W środę 19 maja, Piłkarze Śląska II Wrocław podejmowali na swoim boisku Pogoń Siedlce w spotkaniu 34. kolejki eWinner 2. Ligi. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

Pojedynek na ulicy Oporowskiej był pierwszym z udziałem publiczności na miejscowym stadionie po poluzowani obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Przypominamy, że obecnie obiekty sportowe mogą być wypełnione przez kibiców w maksymalnie 25 procentach.

W środę we Wrocławiu może fanów Śląska na trybunach nie było zbyt wielu, ale swoim głośnym dopingiem starali się pomóc swojej drużynie w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Pogoni. W czternastej minucie spotkania bramkę dla ekipy gości strzelił Ivan Ocenas. Gospodarze próbowali w pierwszej części meczu doprowadzić do remisu, ale bardzo dobrze spisywała się obrona drużyny z Siedlec. Ostatecznie do przerwy gospodarze przegrywali 1:0.

W drugiej części meczu Śląsk Wrocław koniecznie chciał doprowadzić do wyrównania. W sześćdziesiątej ósmej minucie Adrian Łyszczarz zdołał pięknym strzałem pokonać bramkarza Pogoni Siedlce i doprowadził do remisu. Miejscowy zespół nie cieszył się jednak zbyt długo z wyrównawczego gola. Zaledwie minutę później Ishmael Baidoo zdobył drugą bramkę dla ekipy gości. Mimo ambitnej gry Śląsk nie był już w stanie doprowadzić do remisu.

Należy również wspomnieć o tym, że arbiter spotkania Piotr Idzik „wyrzucił” z boiska jednego z piłkarzy gości. Marcin Kozłowski w dziewięćdziesiątej minucie otrzymał drugą żółtą kartkę, co automatycznie skutkowało ukaraniem tego gracza przez sędziego czerwonym kartonikiem. Z tego powodu zawodnik musiał udać się do szatni. Podsumowując, w środę we Wrocławiu byliśmy świadkami dość ciekawego widowiska. Kibice, którzy zdecydowali się przyjść na stadion, z pewnością nie żałują wydanych pieniędzy na zakup biletu.

Śląsk II Wrocław – Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)

Bramki:
Ivan Ocenas (14 minuta)
Adrian Łyszczarz (68 minuta)
Ishmael Baidoo (69 minuta)

Żółte kartki: Caliński, Młynarczyk, Krocz, Boruń, Kozłowski

Czerwone kartki: Kozłowski

Arbiter spotkania: Piotr Idzik

Źródło: inf. własne