Piotr Tworek nie jest już trenerem piłkarzy Warty Poznań

Piotr Tworek nie jest już trenerem piłkarzy Warty Poznań

3 listopada 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trener Piotr Tworek, który osiągnął z Wartą Poznań największe jej sukcesy od ponad 70 lat, odchodzi z klubu. W sobotnim meczu z Piastem Gliwice zespół poprowadzi Adam Szała, który dotychczas był asystentem pierwszego szkoleniowca.

Piotr Tworek przejął „Zielonych” w połowie czerwca 2019 roku z rąk Petra Nemca. Zespół, który jeszcze kilka tygodni wcześniej walczył o utrzymanie się w Fortuna 1 Lidze, niemal z miejsca zadomowił się w czołówce rozgrywek i latem 2020 roku świętował powrót do Ekstraklasy po 25 latach! Wywalczył go po pamiętnych barażach i zwycięskich pojedynkach z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz Radomiakiem Radom.

Kolejny rok był jeszcze bardziej udany. Beniaminek PKO Bank Polski Ekstraklasy grał znakomicie szczególnie w drugiej części sezonu i zakończył rywalizację na piątym miejscu w tabeli. To najlepszy wynik Warty Poznań od 74 lat i wywalczonego w 1947 roku drugiego w historii Klubu mistrzostwa Polski.

  • W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu – podkreśla prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny.

Po 13 kolejkach obecnego sezonu poznański zespół ma na koncie jedno zwycięstwo i 8 zdobytych punktów. Dramatyczna porażka, poniesiona w doliczonym czasie gry w meczu z Lechią Gdańsk, była siódmym przegranym spotkaniem w lidze od startu rozgrywek.

Piotr Tworek poprowadził Wartę Poznań w 84 oficjalnych meczach: 34 Fortuna 1 Ligi, 33 PKO Bank Polski Ekstraklasy, 5 Fortuna Pucharu Polski oraz 2 w barażach o awans do najwyższej ligi. „Zieloni” pod jego wodzą wygrali 35 razy, ponieśli 32 porażki, a 17 pojedynków zakończyło się remisem. Mieli też korzystny bilans bramek – 102:91.

  • To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym – mówi dyrektor sportowy, Radosław Mozyrko i dodaje: – Tymczasowym trenerem zespołu będzie Adam Szała, który poprowadzi „Zielonych” w sobotnim meczu ligowym z Piastem Gliwice. Wkrótce ogłosimy nazwisko nowego trenera.

Źródło: inf. prasowa