Piotr Protasiewicz w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski!

Piotr Protasiewicz w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski!

28 kwietnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Legenda Falubazu Zielona Góra, Polonii Bydgoszcz i reprezentacji Polski. Śmiało można tak powiedzieć o Piotrze Protasiewiczu, kolejnym zawodniku, który 2 maja w Bydgoszczy zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. To właśnie na stadionie przy ul. Sportowej „Protasa” czekają wzruszajace chwile.

Marek Cieślak, Jarosław Hampel, Andrzej Huszcza, Roman Jankowski, Zenon Plech, Jerzy Szczakiel, Antoni Woryna, Paweł Waloszek, Andrzej Wyglenda i Tomasz Gollob – tak wyglądało do tej pory zacne grono Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. 2 maja dołącza do nich Piotr Protasiewicz. Klasa na torze i poza nim – tak w skrócie można opisać 47-letniego zawodnika, którego pokochali kibice m.in. w Zielonej Górze i Bydgoszczy.

Wszystkie medale „Protas” może sobie przypomnieć podczas uroczystości wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Trafiają tam wybitni zawodnicy, ale również ci, którzy mogą i powinni być wzorami dla młodych adeptów żużla. Protasiewicz przez lata pokazywał klasę nie tylko podczas wyścigów, ale również poza torem. Ceniony przez dziennikarzy za konkretne wypowiedzi, pracujący na szacunek rywali na każdych zawodach. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to podziękowanie wychowankowi zielonogórskiego klubu się po prostu należy.

Uroczystość wprowadzenia Piotra Protasiewicza do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski odbędzie się przed meczem Polska – Reszta świata, 2 maja w Bydgoszczy. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 17:30, dlatego już o tej godzinie należy być na stadionie, aby podziękować „PePe” za wiele lat startów w Żużlowej Reprezentacji Polski.

Źródło: polskizuzel.pl