Pierwsze zwycięstwo Rawlplug Sokoła!

5 listopada 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Rawlplug Sokół wygrał pierwsze spotkanie w Energa Basket Lidze! Zespół z Łańcuta pokonał na wyjeździe Polski Cukier Start Lublin 83:74.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie i po trójkach Sherrona Dorsey-Walkera mieli pięć punktów przewagi. Po chwili do remisu doprowadził jednak Przemysław Wrona, a prowadzenie gościom dawał Mateusz Szczypiński. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a ostatecznie dzięki zagraniu Marcina Nowakowskiego ro Rawlplug Sokół był lepszy po 10 minutach – 23:25. W drugiej kwarcie Polski Cukier Start nadal nie imponował w ataku. To świetnie wykorzystała drużyna Radosława Soji. Ciągle bardzo dobrze prezentował się za to Szczypiński, a goście kontrolowali sytuację. Scoochie Smith oraz Cleveland Melvin nie potrafili tego zmienić na tym etapie. Dzięki akcji 2+1 Filipa Struskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:43.

Kolejne trafienie Smitha na początku trzeciej kwarty zbliżyło drużynę trenera Artura Gronka na dwa punkty. Struski i Szczypiński ponownie szybko uspokoili sytuację. Dodatkowo swoje akcje kończyli Delano Spencer oraz Ray Thornton i to ekipa z Łańcuta po 30 minutach ciągle była lepsza – 55:64. Po wsadzie Mateusza Bręka w kolejnej części meczu przyjezdni mieli 12 punktów przewagi, ale gospodarze odpowiedzieli na to serią 13:0! Rewelacyjnie w tym fragmencie grał Sherron Dorsey-Walker – po jego trójce Polski Cukier Start prowadził! Rawlplug Sokół zareagował na to… serią 12:0! Lublinianie nie potrafili znaleźć odpowiedzi na akcje Spencera i Szczypińskiego. Zespół z Łańcuta ma więc pierwsze, historyczne zwycięstwo w Energa Basket Lidze – 83:74!

Najlepszym graczem gości był Raynere Thornton z 19 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Sherron Dorsey-Walker – zdobył 21 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Źródło: inf. prasowa