Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Polskiego Cukru

7 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Polski Cukier po raz pierwszy w tym sezonie Energa Basket Ligi wygrał na wyjeździe! Torunianie pokonali Asseco Arkę Gdynia 88:72.

Asseco Arka rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 5:0 po trójce Bartłomieja Wołoszyna. Torunianie szybko nawiązali rywalizację, bo swoje akcje kończyli Aaron Cel oraz Damian Kulig. Dopiero jednak po kilku minutach i trafieniach Carltona Bragga goście zdobywali minimalną przewagę. Ostatecznie po rzucie Keyshawna Woodsa po 10 minutach było 23:21. Początek drugiej kwarty był trochę lepszy dla przyjezdnych, ale później obie ekipy zatrzymały się w ataku. Po następnych rzutach wolnych Donovana Jacksona przewaga ekipy trenera Jarosława Zawadki wynosiła osiem punktów. Wołoszyn i Witliński odrabiali część strat, ale po trójce Woodsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:31.

Od początku trzeciej kwarty niezwykle aktywny był Igor Wadowski – po jego kolejnej trójce gdynianie doprowadzali do remisu. Po chwili rzut z dystansu Filipa Dylewicza dawał tej ekipie przewagę. Torunianie ciągle mogli liczyć jednak na Cela oraz Woodsa i tym samym nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Trójka tego drugiego sprawiła, że po 30 minutach było 55:50. W kolejnej części spotkania Polski Cukier uciekał nawet na 14 punktów – głównie po kolejnych akcjach Woodsa oraz trójce Damiana Kuliga. Tego Asseco Arka nie była już w stanie odrobić. Przyjezdni kontrolowali sytuację w końcówce i ostatecznie zwyciężyli 88:72.

Najlepszym strzelcem gości był Keyshawn Woods z 22 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Mikołaj Witliński – zdobył 14 punktów i 7 zbiórek.

Źródło: inf. prasowa