Pieczołowicie do nadchodzących sezonu przygotowują się zawodnicy Stelmet Falubazu Zielona Góra

Pieczołowicie do nadchodzących sezonu przygotowują się zawodnicy Stelmet Falubazu Zielona Góra

14 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Do rozpoczęcia tegorocznego sezonu pozostało już niewiele czasu. Za dwa miesiące żużlowcy wyjadą na tor po zimowej przerwie. Bardzo pieczołowicie do nadchodzących rozgrywek przygotowują się zawodnicy Stelmet Falubazu Zielona Góra, którzy chcieliby już w tym roku wywalczyć awans do PGE Ekstraligi po spadku z najlepszej żużlowej ligi świata w sezonie 2021.

W środę 23 lutego zespół wybiera się na pięciodniowe zgrupowanie do Świnoujścia. Ten wyjazd będzie jednym z ostatnich elementów przygotowań drużyny poza torem do nadchodzącego sezonu. Udział w nim wezmą również zagraniczni jeźdźcy Falubazu.

  • To jest ten sam ośrodek, w którym byliśmy rok i dwa lata temu. Tam są znakomite warunki do pracy i odnowy. Na miejscu jest SPA, basen i masaże. Jedziemy tam na pięć dni i wszystko mamy dokładnie rozpisane. To będzie pracowite zgrupowanie – powiedział Piotr Żyto.

Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania towarzyskie, jakie przed sezonem ma rozegrać Falubaz. Zawodnicy z Zielonej Góry zmierzą się w nich z: Moje Bermudy Stalą Gorzów, Fogo Unią Leszno, z Vargarną (zespół ze szwedzkiej ligi) oraz tegorocznym beniaminkiem w rozgrywkach PGE Ekstraligi, czyli drużyną z Ostrowa.

  • Rywale mocni, ale z takimi trzeba się mierzyć – zakończył Piotr Żyto.

Źródło: polskizuzel.pl

Na foto: Karolina Wróbel