Pięć dni emocji w 12. kolejce

Pięć dni emocji w 12. kolejce

15 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Dwunasta kolejka Energa Basket Ligi rozłożona została na pięć dni – gramy od czwartku do poniedziałku! W sportowych stacjach Polsatu zobaczymy mecze Legia – Trefl, PGE Spójnia – Enea Zastal, WKS Śląsk – Suzuki Arka oraz MKS – Twarde Pierniki. Pozostałe spotkania w serwisie Emocje.TV

Legia Warszawa – Trefl Sopot

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Zespół z Warszawy niespodziewanie przegrał niedawno z drużyną z Gliwic, natomiast Trefl musiał uznać wyższość WKS Śląska. Najciekawsze starcie? To pod koszami pomiędzy Geoffreyem Grosselem a Ivicą Radiciem – obaj mogą zdobywać mnóstwo punktów. Sporo może zależeć także od pojedynku strzelców – Billy Garrett sprawdzi możliwości Garretta Nevelsa. Jak będzie wyglądała rywalizacja pomiędzy Grzegorzem Kulką a Jarosławem Zyskowskim?

PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Stargardzianie długo byli lepsi od Twardych Pierników, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Enea Zastal z kolei we wtorek poradził sobie z drużyną z Łańcuta. Liderem PGE Spójni jest niezwykle wszechstronny Courtney Fortson – czy tym razem poprowadzi swoją ekipę do zwycięstwa? Jego głównym rywalem będzie znany z nietuzinkowych podań Bryce Alford. Ciekawe także, jak w polu trzech sekund ze wszechstronnym Alenem Hadzibegoviciem poradzi sobie Barret Benson.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – King Szczecin

Termin: sobota, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Bydgoszczy przełamał się i pokonał w EBL drużynę z Gliwic. King z kolei niedawno nie poradził sobie z ekipą z Lublina. Ben Simons kontra Tony Meier – który z tych zawodników będzie w stanie trafić więcej trójek? Pod koszami z kolei zmierzą się atletyczni Nathan Cayo i Phil Fayne. Nowi zawodnicy w Enea Abramczyk Astorii: Myke Henry oraz Paulius Petrilevicius będą mogli się pokazać przeciwko Bryce’owi Brownowi oraz Kacprowi Borowskiemu.

WKS Śląsk Wrocław – Suzuki Arka Gdynia

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Mistrzowie są nie do zatrzymania w EBL – mają już bilans 11:0! Suzuki Arka ostatnio przegrała z Rawlplug Sokołem, a ponadto straciła na miesiąc Adama Hrycaniuka. Ciekawe więc jak w tym spotkaniu Adrian Bogucki poradzi sobie w polu trzech sekund z zawodnikiem miesiąca – Aleksandrem Dziewą. Kibice z pewnością czekają na starcie Jeremiah Martina z Jamesem Florencem! Obaj grają w zupełnie innym stylu, ale potrafią w pojedynkę wygrywać spotkania dla swoich zespołów.

Rawlplug Sokół Łańcut – BM Stal Ostrów Wielkopolski

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Dla beniaminka EBL będzie to drugie spotkanie w tym tygodniu, a rywal będzie bardzo wymagający. BM Stal po świetnym początku sezonu ma coraz większe ambicje, co pokazuje też transfer Josha Perkinsa. Ciekawe jak teraz zagra przeciwko Coreyowi Sandersowi, który staje się kluczowym zawodnikiem ekipy z Łańcuta. Pod koszami z kolei silny Adam Kemp sprawdzi możliwości wszechstronnego Damiana Kuliga, który ciągle prezentuje się rewelacyjnie.

MKS Dąbrowa Górnicza – Twarde Pierniki Toruń

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: To będzie niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn! MKS gra w kratkę, ale ma potencjał na świetne występy. Twarde Pierniki z kolei wygrały ostatnio dopiero swój drugi mecz. Ousmane Drame okazał się ważnym wzmocnieniem dąbrowian – teraz o zbiórki będzie walczył z Joeyem Brunkiem. Vasa Pusica to najlepszy strzelec torunian, zdecydowanie stał się liderem zespołu. Teraz będzie mógł pokazać się w starciu m. in. z Alonzo Vergem i Trevonem Bluiettem.

Tauron GTK Gliwice – Anwil Włocławek

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gliwiczanie sprawili ostatnio sporą niespodziankę w EBL i pokonali na wyjeździe Legię Warszawa. Anwil z kolei pauzował, bo swoje spotkanie 11. kolejki rozegrał awansem. Josip Sobin będzie się starał powstrzymać Kamariego Murphy’ego pod koszami, ciekawie zapowiada się także starcie Earla Rowlanda z Kamilem Łączyńskim. Ważne może okazać się również to jak z niezwykle atletycznym Terrancem Fergusonem poradzi sobie doświadczony Josh Bostic.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Polski Cukier Start Lublin

Termin: poniedziałek, godz. 18:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Słupszczanie już ostatnio mogli skorzystać z nowych graczy – Jakuba Schenka i Brae Iveya, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Teraz grają przeciwko drużynie z Lublina, która się przełamała i wygrała z Kingiem. W Grupa Sierleccy Czarnych sporo będzie zależało również od postawy doświadczonych Pawła Leończyka i Michała Chylińskiego. Ciekawe jak przeciwko nim zagrają m. in. Cleveland Melvin, Troy Barnies i Sherron Dorsey-Walker, czyli czołowy strzelec rozgrywek.

Źródło: inf. prasowa