Piąta wygrana zespołu z Rawicza (relacja)

Piąta wygrana zespołu z Rawicza (relacja)

27 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz podejmował w sobotę na swoim torze SpecHouse PSŻ Poznań. Mecz ten był hitowym pojedynkiem w 2 Lidze Żużlowej. Gospodarze po dość ciekawym spotkaniu odnieśli zwycięstwo w tej potyczce 50:40. Kolejarz zainkasował również punkt bonusowy do ligowej tabeli za wygraną w dwumeczu 98:82.

W pierwszej części tego spotkania mieliśmy festiwal upadków. W wyścigu pierwszym wywrócił się Kacper Pludra. Reynan Rew wypchnął Jonasa Seiferta-Salka, który potrącił Kacpra Pludrę. Żużlowiec gospodarzy podniósł się z toru o własnych siłach, a arbiter zdecydował się powtórzyć wyścig w pełnym składzie. Kolejne podejście do tego biegu zakończyło się podziałem punktów. Pludra na pierwszym wirażu po zewnętrznej przedarł się na pierwsze miejsce i dowiózł do mety „trójkę”. Na drugiej pozycji przyjechał Robert Chmiel. Jeden punkt dla gości przywiózł Jonas Seifert-Salk.

Kolejny upadek w tym spotkaniu miał miejsce w gonitwie drugiej. Jan Rachubik nie opanował motocykla i wywrócił się na drugim łuku trzeciego okrążenia. Arbiter uznał zawodnika z Poznania za głównego sprawcę przerwania tej potyczki i wykluczył go z powtórki. W drugim podejściu do tego biegu para Kolejarza Krzysztof Sadurski, Damian Ratajczak bez większych problemów pokonała podwójnie Kacpra Kłosoka.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig czwarty. Po świetnym wyjściu spod taśmy startowej po drugie indywidualne zwycięstwo w tym meczu pomknął do mety Sadurski. Niesamowity bój o drugie miejsce stoczył Damian Baliński z Larsem Skupieniem. Zawodnicy kilkakrotnie tasowali się na dystansie, ale ostatecznie górą w tej rywalizacji okazał się bardziej doświadczony jeździec z Rawicza.

W wyścigu piątym byliśmy ponownie świadkami upadku. Na pierwszym łuku motocykla nie opanował Skupień i się wywrócił. Żużlowiec jednak dość szybko wstał z toru i bieg był kontynuowany. Zwyciężył w nim Pludra. Na drugim miejscu do mety przyjechał Jonas Seifert-Salk, a jeden punkt dowiózł Szymon Szlauderbach.

Wydawało się, że goście nie będą w stanie w Rawiczu wygrać podwójnie żadnej gonitwy. Przewaga miejscowej drużyny po siedmiu rozegranych gonitwach wynosiła już szesnaście „oczek”. W potyczce numer osiem duet gości Skupień, Seifert-Salk zwyciężył 5:1 parę gospodarzy Dróżdż, Sadurski.

Keynan Rew w biegu dziewiątym „czołgał” się na starcie. Żużlowiec już wcześniej otrzymał ostrzeżenie od arbitra zawodów i został wykluczony z powtórki. W powtórce kapitalnie wystartował Damian Baliński, który uratował remis dla Kolejarza. Birkemose przyjechał drugi, a na końcu stawki dojechał Chmiel.

Pechowo dziesiąty wyścig zakończył się dla Pludry. Zawodnik nie wytrzymał na starcie i wjechał w taśmę. W powtórce w jego miejsce pojechał Ratajczak. Wydawało się, że goście będą w stanie odnieść drugie podwójne zwycięstwo w tym spotkaniu. Po starcie jechali na 5:1, ale Kłosoka dość szybko wyprzedził Szlauderbach. Na dodatek junior gości na ostatnim łuku czwartego okrążenia został jeszcze wyprzedzony przez młodzieżowca gospodarzy Ratajczaka.

Przed biegami nominowanymi było już wiadomo, że Kolejarz tego meczu nie przegra. Gospodarze prowadzili wówczas 45:33. W gonitwach nominowanych byliśmy świadkami dwóch kolejnych wypadków. W czternastym biegu wywrócił się na tor drugi raz w tym spotkaniu Lars Skupień, ale żużlowiec ponownie wstał z toru o własnych siłach. Natomiast w wyścigu piętnastym było dość ciasno na pierwszym wirażu i zabrakło miejsca dla Damiana Ratajczaka. Sędzia zawodów zdecydował się na powtórkę w pełnym składzie. Triumfował w niej Jonas Seifert-Salk, który pięknym atakiem przedarł się na prowadzenie po szerokiej na pierwszym łuku. Drugi do mety przyjechał Kacper Pludra. Jeden punkt dla gości przywiózł Marcus Birkemose, na końcu stawki dojechał Ratajczak, który startował w tej potyczce w ramach rezerwy zwykłej za Damiana Balińskiego.

Podsumowując, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz odniósł zasłużone zwycięstwo, bo w przekroju całego spotkania był zespołem zdecydowanie lepszym. Na słowa pochwały w miejscowej ekipie zasługuje Damian Baliński i Kacper Pludra. Bardzo dobre kolejne spotkanie pojechali również juniorzy gospodarzy Krzysztof Sadurski i Damian Ratajczak. Więcej natomiast można było spodziewać się po Damianie Dróżdżu. Pięć zdobytych punktów i bonus w czterech startach z pewnością nie są wynikiem, który zadowala samego żużlowca jak i jego fanów. Liderem gości był w tej potyczce Jonas Seifert-Salk, który w pięciu startach zgromadził jedenaście punktów i dwa bonusy. Dziwi natomiast to, że trener Piotr Paluch, mając w składzie taką „rakietę” nie wykorzystał jej w ramach rezerwy taktycznej.

Wyniki:

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 50:

 1. Keynan Rew (0,1,w,1*) 2+1
 2. Damian Baliński (2*,3,3,2) 10+1
 3. Kacper Pludra (3,3,t,2,2) 10
 4. Szymon Szlauderbach (3,1,2,2,1) 9
 5. Damian Dróżdż (0,3,1,1*) 5+1
 6. Krzysztof Sadurski (3,3,0,2) 8
 7. Damian Ratajczak (2,2,1*,1,0) 6+3

SpecHouse PSŻ Poznań – 40:

 1. Robert Chmiel (2,0,1,0) 3
 2. Marcus Birkemose (2,1,2,3,1) 9
 3. Jonas Seifert-Salk (1,2,2,3,3) 11+2
 4. Lars Skupień (1,u,3,3,u) 7
 5. Kevin Woelbert (1*,2,3,0,3) 9+1
 6. Kacper Kłosok (1,0,0) 1
 7. Jan Rachubik (w,0,d) 0

Bieg po biegu:

 1. Pludra, Chmiel, Seifert-Salk, Rew 3:3 (3:3)
 2. Sadurski, Ratajczak, Kłosok, Rachubik (w) 5:1 (8:4)
 3. Szlauderbach, Birkemose, Woelbert, Dróżdż 3:3 (11:7)
 4. Sadurski, Baliński, Skupień, Kłosok 5:1 (16:8)
 5. Pludra, Seifert-Salk, Szlauderbach, Skupień (u) 4:2 (20:10)
 6. Dróżdż, Ratajczak, Birkemose, Chmiel 5:1 (25:11)
 7. Baliński, Woelbert, Rew, Rachubik 4:2 (29:13)
 8. Skupień, Seifert-Salk, Dróżdż, Sadurski 1:5 (30:18)
 9. Baliński, Birkemose, Chmiel, Rew (w) 3:3 (33:21)
 10. Woelbert, Szlauderbach, Ratajczak, Kłosok 3:3 (36:24)
 11. Skupień, Szlauderbach, Rew, Chmiel 3:3 (39:27)
 12. Birkemose, Pludra, Ratajczak, Rachubik (d) 3:3 (42:30)
 13. Seifert-Salk, Baliński, Dróżdż, Woelbert 3:3 (45:33)
 14. Woelbert, Sadurski, Szlauderbach, Skupień (u) 3:3 (48:36)
 15. Seifert-Salk, Pludra, Birkemose, Ratajczak 2:4 (50:40)

Źródło: inf. własne