PHL: Wygrania Unii, niespodzianka w Katowicach

PHL: Wygrania Unii, niespodzianka w Katowicach

2 lutego 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

We wtorek, 1 lutego odbyły się trzy zaległe spotkania Polskiej Hokej Ligi. Sporą niespodziankę sprawiła drużyna z Sanoka, która wygrała w Satelicie z GieKSą. W Oświęcimiu bramka Krystiana Dziubińskiego w dogrywce przesądziła o wygranej gospodarzy. Pewne zwycięstwo odniosła Cracovia.

Do składu katowickiej drużyny wrócił Grzegorz Pasiut, który pauzował kilka tygodni z powodu kontuzji kolana. Kibice liczyli na to, że kapitan GieKSy powiększy swój imponujący w tym sezonie dorobek. Nieoczekiwanie lepszy był 7. zespół PHL. Już w 61 sekundzie bramkę zdobył Sami Tamminen, pod koniec drugiej tercji do siatki trafił Konrad Filipek. Na niecałe trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Carl Hudson strzelił gola. Do wyrównania nie zdołali jednak doprowadzić i sanoczanie wygrali 2:1. Znakomicie wypadł Dominik Salama, bramkarz gości obronił aż 52 strzały.

W Oświęcimiu w spotkaniu Re-Plast Unii z GKS Tychy po trzech tercjach wynik był bezbramkowy. Gospodarze zwłaszcza w końcówce trzeciej tercji mieli świetne sytuacje, między innymi Krystian Dziubiński nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem. Kapitan Unii uradował za to kibiców na początku dogrywki, zdobywając jedynego gola w tym spotkaniu.

W Nowym Targu decydująca dla losów meczu była druga tercja, którą Pasy wygrały 3:0. Ostatecznie krakowska ekipa zwyciężyła 5:2, a dublet zaliczył Erik Nemec.

Wtorek, 1 lutego

  1. kolejka

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Tomasik 12, Mrugała 54 – Popitich 5, Nemec 32, Gula 32, Iatsenko 35, Nemec 49

  1. kolejka

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)

Dziubiński 61

  1. kolejka

GKS Katowice – Ciarko STS Sanok 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Hudson 58 – Tamminen 2, Filipek 39

Źródło: inf. prasowa