PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 18 czerwca w Toruniu

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 18 czerwca w Toruniu

8 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Ósma edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi odbędzie się 18 czerwca na toruńskiej MotoArenie. Po raz pierwszy w historii zawody będą okazją do upamiętnienia Zenona Plecha, którego imieniem nazwano PGE IMME. Przed rokiem triumfował Bartosz Zmarzlik.

PGE IMME im. Zenona Plecha rozpoczną się 18 czerwca o godz. 19:30 (transmisja w nSport+). Szczegółowe informacje związane z biletami na zawody zostaną przekazane wkrótce.

– Po czterech latach z rzędu spędzonych z tą imprezą na stadionie w Gdańsku, przed rokiem po raz pierwszy zawitaliśmy do Torunia. Zawody były ciekawe i zostały dobrze przyjęte w Grodzie Kopernika. Już wtedy nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny zorganizować PGE IMME na MotoArenie im. Mariana Rosego także w sezonie 2021. Cieszymy się, że znów będziemy mogli się tam spotkać, tym bardziej, że na trybunach będą mogli zasiąść kibice. Jeśli chodzi o atrakcyjność wydarzenia, z pewnością będzie tak jak zwykle – czeka nas żużel na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych z najlepszych. Imię nieodżałowanego mistrza speedwaya – Zenona Plecha zdecydowanie do tego zobowiązuje – powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która od lat jest lokalnym organizatorem wydarzenia.

Nowością regulaminową związaną z tegoroczną edycją jest zagwarantowanie występu w zawodach najlepszemu juniorowi po rozegraniu 7. rundy PGE Ekstraligi pod względem liczby zdobytych punktów i bonusów wyłącznie w drugich wyścigach zawodów PGE Ekstraligi.

Regulamin zawodów przewiduje, że w skład osiemnastoosobowej stawki zawodniczej wejdą:

– 14 zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po 7. rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi,

– 1 zawodnik krajowy młodzieżowy z najwyżej pozycji w klasyfikacji według sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w rundach 1-7

– 1 zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez PGE Ekstraligę,

– 2 zawodników rezerwowych

– Bardzo mocno stawiamy na rozwój młodych zawodników, chcemy, aby PGE IMME były okazją do zaprezentowania się w doborowej stawce najlepszego juniora z drugich wyścigów w PGE Ekstralidze – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – Zawody upamiętniają Zenona Plecha, który był wychowawcą młodzieży, sam odnosił spore sukcesy jako junior, ale rywalizował już na tym etapie z seniorami. Były to oczywiście zupełnie inne czasy, lecz patrząc na czołówkę juniorską z tegorocznych rozgrywek ligowych, jestem przekonany, że PGE IMME będzie wielką szansą i nobilitacją dla jednego z młodych polskich żużlowców.

Źródło: inf. prasowa