PGE Ekstraliga przez cztery kolejne sezony w Eleven Sports

PGE Ekstraliga przez cztery kolejne sezony w Eleven Sports

9 września 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Telewizja Eleven Sports nabyła prawa do pokazywania rozgrywek żużlowej PGE Ekstraligi w latach 2022 – 2025. Sublicencja uzyskana od CANAL+ umożliwia stacji transmitowanie dwóch meczów każdej kolejki sezonu zasadniczego oraz wybranych spotkań rundy finałowej najlepszej żużlowej ligi świata.

PGE Ekstraliga jest uznawana za najsilniejszą żużlową ligę świata, a Eleven Sports, wraz z Canal+ pokazują jej rozgrywki od 2019 roku. Dzięki zawartemu porozumieniu od sezonu 2022 stacja będzie transmitować po dwa mecze (trzeciego i czwartego wyboru) w każdej z czternastu kolejek rundy zasadniczej, spotkania drugiego i trzeciego wyboru w pierwszej kolejce rundy finałowej, starcie trzeciego wyboru w drugiej kolejce (rewanżach) rundy finałowej, jeden z półfinałów (drugiego wyboru) oraz obie konfrontacje o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

– Żużel cieszy się w Polsce nieustannie wielką popularnością, więc decyzja o przedłużeniu praw do PGE Ekstraligi to doskonała wiadomość dla szerokiej grupy naszych widzów. Od 2022 roku zmienia się format rozgrywek, dzięki czemu pokażemy jeszcze więcej meczów z udziałem największych gwiazd światowego speedway’a – powiedział Krzysztof Świergiel, CEO oraz członek zarządu Eleven Sports w Polsce.

W rozgrywkach PGE Ekstraligi bierze udział osiem najlepszych polskich klubów żużlowych. Jej czołowymi postaciami są m.in. Bartosz Zmarzlik, Artem Laguta, Maciej Janowski, Martin Vaculik, Patryk Dudek, Tai Woffinden, Janusz Kołodziej, Nicki Pedersen i Leon Madsen. Na ofertę programową Eleven Sports składa się również szwedzka Bauhaus-Ligan, która obok PGE Ekstraligi cieszy się wśród fanów speedway’a największą popularnością.

Źródło: inf. prasowa