Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych

Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych

3 grudnia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pewnie pokonali Twarde Pierniki Toruń 94:58 w piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Słupszczanie świetnie weszli w to spotkanie – swoje rzuty trafiali Shevon Coleman oraz Michał Chyliński i dość szybko byli lepsi nawet o osiem punktów. Po świetnym fragmencie w wykonaniu Jakuba Musiała różnica wzrosła nawet do 13 punktów! Straty starał się zmniejszać Vasa Pusica, ale ostatecznie po 10 minutach było 30:19. Mimo braku nowych zawodników, Grupa Sierleccy Czarni świetnie radzili sobie w ofensywie. W pewnym momencie Twardym Piernikom udało się zbliżyć na osiem punktów po kolejnej akcji Pusicy, ale na więcej gospodarze nie chcieli już pozwolić. Bardzo dobrze radził sobie David DiLeo, a po zagraniu Mikołaja Witlińskiego przewaga wynosiła aż 19 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:34.

Kolejne trójki Michała Chylińskiego dawały nawet 21 punktów przewagi zespołowi trenera Mantasa Cesnauskisa. Pojedyncze zagrania Joeya Brunka oraz Kacpra Gordona niczego nie zmieniały. Akcja 2+1 Jakuba Musiała oznaczała aż 30 punktów różnicy na korzyść gospodarzy! Po 30 minutach było 81:52. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniała – słupszczanie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a Twarde Pierniki nie potrafiły odrobić aż tak dużych strat. Szansę dostali rezerwowi – Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli aż 94:58.

Najlepszym graczem gospodarzy był Shavon Coleman z 24 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Joey Brunk zdobył dla gości 16 punktów i 10 zbiórek.

Źródło: inf. prasowa