Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych nad MKS

Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych nad MKS

14 marca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

W pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pewnie pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 94:75.

Spotkanie od prowadzenia 5:0 rozpoczął MKS, ale szybkimi akcjami odpowiadali gospodarze i po zagraniu Billy’ego Garretta zdobywali przewagę. Sytuację jeszcze na chwilę zmieniali Caio Pacheco i Josip Sobin, a spotkanie ciągle było wyrównane – do remisu doprowadził DJ Fenner. Ostatecznie jednak dzięki trójce Beau Beecha w ostatniej sekundzie słupszczanie po 10 minutach wygrywali 27:22. W drugiej kwarcie po serii 8:0 i rzutach z dystansu Beecha oraz Lewisa przewaga Grupa Sierleccy Czarnych wzrosła do 11 punktów. Zespół trenera Jacka Winnickiego nie zamierzał się jednak poddawać. Po kolejnych akcjach wykończonych przez Fennera i Lewisa przegrywał zaledwie trzema punktami. Ostatecznie Billy Garrett ustawił wynik po pierwszej połowie na 51:45.

Na foto: Natalia Kurpa

Na początku trzeciej kwarty po kolejnym trafieniu Fennera przyjezdni ponownie przegrywali tylko dwoma punktami. Po chwili trójki Lewisa i Beecha sprawiły, że różnica wynosiła już 10 punktów! Skończyło się to na serii 13:0, a dzięki zagraniu Garretta gospodarze byli lepsi o 17 punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 77:62. Rzut z dystansu Billy’ego Garretta w kolejnej części meczu oznaczał aż 20 punktów różnicy na korzyść Grupa Sierleccy Czarnych. Po części sytuację dąbrowian poprawiał lekko Caio Pacheco, ale to zespół ze Słupska całkowicie kontrolował już wydarzenia na parkiecie. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa zwyciężyła pewnie – 94:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był Beau Beech z 20 punktami i 6 zbiórkami. 23 punkty i 3 asysty dla gości zdobył Caio Pacheco.

Źródło: inf. prasowa