Pewne zwycięstwo Enea Astorii nad Asseco Arką

10 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Enea Astoria Bydgoszcz pewnie pokonała Asseco Arkę Gdynia 103:73 w zaległym spotkaniu 26. kolejki Energa Basket Ligi.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia. Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobył Michał Kołodziej, ale później serią 14:0 odpowiedziała Enea Astoria. Świetni w tym fragmencie byli Corey Sanders oraz Michał Chyliński. Asseco Arka zaczęła reagować trafieniami Mikołaja Witlińskiego, ale po 10 minutach i rzucie Zane’a Watermana było 26:14. W drugiej kwarcie bydgoszczanie krok po kroku powiększali swoje prowadzenie. Chyliński oraz Dambrauskas pokazywali bardzo dobrą formę, a gdynianie mieli spore problemy w ataku, nawet mimo trójek powracającego do gry Krzysztofa Szubargi. Dzięki akcji Adriana Boguckiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:29.

Między innymi dzięki trafieniom Michała Kołodzieja gdynianie w trzeciej kwarcie potrafili odrobić część strat, ale 20 punktów przewagi to było ciągle bardzo dużo. Michał Chyliński i Tomislav Gabrić nie chcieli pozwalać rywalom na nic więcej. Trójka Jakuba Nizioła w ostatniej sekundzie tej części gry pozwoliła ekipie trenera Artura Gronka prowadzić aż 73:47. Ostatnia kwarta już niczego nie mogła zmienić. Sytuację starali się zmieniać weterani: Adam Hrycaniuk i Filip Dylewicz, ale ich dobra gra nie wystarczała. Po późniejszych rzutach wolnych Adriana Boguckiego bydgoszczanie prowadzili aż 31 punktami. Enea Astoria zwyciężyła ostatecznie 103:73.

Najlepszym graczem gospodarzy był Corey Sanders z 15 punktami, 13 asystami i 6 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Dylewicz, który zdobył 13 punktów i 9 zbiórek.

Źródło: inf. prasowa