Outsider przyjeżdża do lidera. Zapowiedź meczu IX kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Outsider przyjeżdża do lidera. Zapowiedź meczu IX kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

15 czerwca 2022 Wyłączono przez NiceSportOnline

To będzie mecz z kategorii, które muszą się po prostu odbyć. Wynika to z faktu, że Motor Lublin podejmie jako lider rozgrywek PGE Ekstraligi drużynę bez punktów w tabeli czyli Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Spotkanie to odbędzie się w ramach IX rundy rozgrywek.

Podopieczni Mariusza Staszewskiego w tym sezonie przegrywają spotkanie za spotkaniem. Liderem zespołu zgodnie z oczekiwaniami jest Chris Holder. Australijczyk jednak sam wyniku drużynie nie zrobi i sam notuje gorsze występy w trakcie trwania ligowego ścigania. Do momentu kontuzji świetne wyniki ku zaskoczeniu wszystkich notował Grzegorz Walasek. Jego powrót po urazie jednak nie był już tak udany jak poprzednie występy. Oliver Berntzon miewa przebłyski dobrej formy. Różnie wiedzie się też Tomaszowi Gapińskiemu. Matias Nielsen natomiast wciąż uczy się ścigania na arenach ekstraligowych. Juniorzy ostrowscy staną przed bardzo trudnym zadaniem rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z Lublina.

Zawodnicy prowadzeni przez Macieja Kuciapę do tej pory nie przegrali meczu. Kapitan zespołu Mikkel Michelsen doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i przywozi cenne punkty dla drużyny. Obok Duńczyka dobrze prezentują się Dominik Kubera i Jarosław Hampel. W ostatnim czasie gorszą dyspozycję prezentuje Maksym Drabik i kibice lubelscy czekają aż wróci do poziomu, który prezentował z początkiem rozgrywek sezonu 2022. Dobrze punktują lubelscy młodzieżowcy, którzy stanowią w tym sezonie najlepszy juniorski duet. Wydaje się, że w tym pojedynku swoją szansę do jazdy na torze powinien dostać także Fraser Bowes.

Patrząc na obecną sytuację w tabeli PGE Ekstraligi i siłę rażenia obu ekip należy stwierdzić, że Motor Lublin jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski będzie jednak mimo wszystko starać się urwać jak najwięcej punktów lublinianom. Jakim wynikiem ostatecznie zakończy się ten mecz? O tym przekonamy się w piątkowy wieczór.

Źródło: speedwayekstraliga.pl/inf. własna

Autor: Michał Myśliwiecki