Ostatni etap przygotowań hokejowej reprezentacji Polski do walki o igrzyska

Ostatni etap przygotowań hokejowej reprezentacji Polski do walki o igrzyska

17 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W dniach 26-29 sierpnia reprezentacja Polski zmierzy się w Bratysławie w finale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich ze Słowacją, Białorusią i Austrią. Do igrzysk w Pekinie awansuje zwycięzca turnieju. W środę Biało-Czerwoni rozpoczną ostatni etap przygotowań przed wyjazdem do Bratysławy.

Do turnieju, który będzie rozgrywany w stolicy Słowacji, Polacy dostali się dzięki zwycięstwu w lutym 2020 roku w prekwalifikacjach, które odbyły się w Kazachstanie. Reprezentacja pokonała wtedy Holandię 8:0, Ukrainę 6:1 i niespodziewanie gospodarzy 3:2. Turniej kwalifikacyjny w Bratysławie miał odbyć się w poprzednim roku, ale został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa.

W środę, 18 sierpnia reprezentacja prowadzona przez Roberta Kalabera rozpocznie zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie rozegra dwa sparingi, 20 sierpnia z Re-Plast Unią Oświęcim a 22 sierpnia z JKH GKS Jastrzębie. W poniedziałek, 23 sierpnia kadra narodowa pojedzie do Bratysławy, gdzie będzie walczyć o awans do igrzysk. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie mają odbyć się w lutym 2022 roku.

Terminarz finałowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich:

26 sierpnia, czwartek:

Białoruś – Polska, godz. 15:15
Austria – Słowacja, godz. 19:15

27 sierpnia, piątek:

Białoruś – Austria, godz. 15:15
Słowacja – Polska, godz. 19:15

29 sierpnia, niedziela:

Polska – Austria, godz. 13:30
Słowacja – Białoruś, godz. 17:30

Źródło: inf. prasowa