Ostatni domowy mecz Miedziowych przed świętami

Ostatni domowy mecz Miedziowych przed świętami

17 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i koniec roku. Przed Miedziowymi jeszcze dwa spotkania przed okresem świątecznym, a najbliższe już w sobotę. Na własnym parkiecie zmierzą się z GKS-em Katowice w meczu 18. kolejki PlusLigi. Początek o godzinie 20:30.

Rewanż z katowiczanami będzie dla Cuprum Lubin ostatnim domowym spotkaniem w tym roku. W przyszłym tygodniu we wtorek mają w planach jeszcze jedno przedświąteczne, ale wyjazdowe starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

W ośrodku Szopienice lubinianie zawitali całkiem niedawno, bo 18 listopada. Odrabiali wówczas zaległy mecz 5. kolejki. Zwyciężyli na boisku rywala po pięciosetowym boju, a MVP spotkania został wybrany środkowy Cuprum Przemysław Smoliński, który zdobył aż 19 punktów (w tym 9 bloków). Dobrze punktowali również Ronald Jimenez oraz Wojciech Ferens i Nikolay Penchev. W zespole gospodarzy najskuteczniejsi byli Kamil Kwasowski i Adrian Buchowski. W sobotę szykują się równie wielkie emocje. Miedziowi liczą na przedłużenie serii zwycięstw nad GKS-em Katowice, gdyż do tej pory w PlusLidze nie udało im się pokonać ekipy z Lubina.

Mecz Cuprum Lubin z GKS-em Katowice odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS w Lubinie.

Cuprum Lubin – GKS Katowice
19 grudnia (sobota), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b

Źródło: inf. prasowa