Strona główna Aktualności Ostatni akord 2021 roku – Chemeko-System Gwardia Wrocław rozpoczyna rywalizację w TAURON Pucharze Polski

Ostatni akord 2021 roku – Chemeko-System Gwardia Wrocław rozpoczyna rywalizację w TAURON Pucharze Polski

by Artur Kąciak

Na zakończenie 2021 roku Chemeko-System Gwardia Wrocław rozegra mecz I rundy TAURON Pucharu Polski. Rywalem w środowy wieczór w Hali Orbita będzie grający na co dzień w PlusLidze zespół LUK Lublin.

Zwycięzcy meczów 1/16 finału awansują do 1/8 finału (19 stycznia 2022). Następnie zostaną rozegrane ćwierćfinały (2 lutego 2022). Cztery czołowe kluby będą rywalizowały w turnieju Final Four, który ma się odbyć w dniach 26–27 lutego 2022 roku.

  • Puchar to także oficjalny mecz, do którego podejdziemy w pełni skoncentrowani. W tym meczu presja będzie po stronie rywala. Wiemy, że przyjedzie do nas dobry zespół, ale chcemy zagrać swoją siatkówkę. Czekam na to spotkanie – zaznacza szkoleniowiec Gwardzistów, Rainer Vassiljev.
  • Wychodzimy na ten mecz jak na każdy inny. Chcemy pokazać kibicom, że dobrze gramy i nasze nastawienie się nie zmieni – uważa Bartłomiej Zawalski, środkowy Gwardii. Pucharowe starcie z ósmą siłą PlusLigi będzie też okazją do podsumowań. To ostatni oficjalny mecz w 2021 roku. Siatkarzy czeka przerwa od grania aż do początku stycznia.
  • Za nami pół roku grania. Rezerwy w zespole są ogromne. Na pewno czujemy niedosyt – mieliśmy też swoje problemy zdrowotne, roszady w składzie. To też nam nie pomagało. Jestem przekonany, że czas działa na naszą korzyść i będziemy walczyć o realizację naszych założeń. Mamy w zespole wielu doświadczonych zawodników – to też nam bardzo pomaga. Razem z trenerami pomagają wydobyć potencjał z młodych chłopaków – podsumowuje półrocze rozgrywający Chemeko-System Gwardii Wrocław, Sebastian Matula.

Niewykluczone, że mecz TAURON Pucharu Polski będzie okazją do debiutu w barwach Gwardii. Mowa oczywiście o Marco Ferreirze, który był w składzie na mecz z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, ale nie pojawił się na parkiecie.

  • Marco trochę świata zobaczył, pograł w reprezentacji kraju – jego CV mówi zresztą samo przez siebie. Już po tych dwóch treningach widać u niego świetnie ułożoną rękę. Na pewno rywalizacja będzie zacięta – Mateusz Frąc jest w znakomitej formie, a Tytus Nowik też skorzystał w czwartek z dobrych piłek, które mu zagrałem (śmiech) – ocenia Matula.

Na kibiców czekać będzie ponownie wiele atrakcji. Gry i zabawy dla dzieci poprowadzi Wujek Lisek, a do strefy gastro zaprosi ETNO Cafe. Początek meczu w środę o 18:00.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like