Oliwia Poreda dołącza do Grot Budowlanych Łódź

Oliwia Poreda dołącza do Grot Budowlanych Łódź

6 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Oliwia Poreda zastąpi na pozycji rozgrywającej Ewelinę Tobiasz, która zakończyła grę w klubie z powodu ciąży. Nowa zawodniczka mierzy 185 centymetrów wzrostu. Rozgrywająca urodziła się 13 listopada 2003 roku w Szczecinie. W minionym sezonie wraz z drużyną Energa MKS Kalisz w kategorii juniorek oraz kadetek stanęła na najwyższym miejscu podium. Została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju Mistrzostw Polski Juniorek 2020. Wcześniej, wraz z LTS Legionovia wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetek. W kategorii kadetek, a następnie juniorek reprezentowała barwy naszego kraju. Oliwia uczęszczała do elitarnej SMS PZPS Szczyrk.

– Oliwia dołącza do naszego zespołu na zasadzie wypożyczenia. Jest to młoda, zdolna i perspektywiczna rozgrywająca. Cieszymy się, że będzie z nami i z pewnością pomoże nam w realizacji naszych celów – powiedział prezes, Marcin Chudzik.

– Bardzo cieszę się, że dołączyłam do Grot Budowlani Łódź, ponieważ granie na wyższym poziomie da mi dużo nowych umiejętności oraz możliwości. Wcześniej oglądałam mecze zespołu w telewizji i mogę powiedzieć, że mimo tak młodego wieku, dziewczyny pokazują bardzo dobrą siatkówkę, co nawet widać w tabeli. Z niektórymi dziewczynami chodziłam wcześniej do jednej szkoły. Myślę, że jest to bardzo dobra droga do rozwoju mojej gry – powiedziała Oliwia Poreda.

Źródło: inf. prasowa