NIEPOKONANY ZHURAKIVSKIY RYWALEM CHARZEWSKIEGO W WALCE MISTRZOWSKIEJ

NIEPOKONANY ZHURAKIVSKIY RYWALEM CHARZEWSKIEGO W WALCE MISTRZOWSKIEJ

8 września 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Anatoliy Zhurakivskiy (8-0, 2 KO, 1 SUB) podejmie Łukasza Charzewskiego (10-1, 1 N/C, 2 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 42, która 15 października odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej.

Bilety na FEN 42 nabyć można na EVENTIM.

Zhurakivskiy to 26-letni Ukrainiec, który na zawodowstwie przebywa od 2017 roku i stoczył 8 walk, z których wszystkie wygrał. W ostatnim pojedynku Alaa Mansour musiał uznać wyższość październikowego pretendenta, wcześniej również na pełnym dystansie Zhurakivskiy wygrał z Arturem Stakhnyukiem. W dorobku Ukraińca są dwa zwycięstwa przez TKO – pierwsze z nich miało miejsce w 2018 roku, gdy ten wygrał z Dmitriyem Lavrukiem, rok później rozprawił się, tym razem w premierowej odsłonie, z Andreyem Zubenko. Podczas gali FEN 42 Zhurakivskiy zadebiutuje w FEN.

Charzewski jest rozpędzony czterema zwycięstwami, które zanotował w federacji FEN. Po poddaniu Łukasza Bieńka i wypunktowaniu Krystiana Blezienia o umiejętnościach Harry’ego przekonał się Kacper Formela, który przegrał z nim na dystansie trzech rund podczas gali FEN 28. Pojedynek ten został nagrodzony bonusem za najlepsze starcie całego wydarzenia. Przedostatnim razem kibice mieli okazję oglądać wojownika z Dolnego Śląska we Wrocławiu przy okazji gali FEN 30. Wtedy do zawodnik z Kamiennej Góry pokonał na pełnym dystansie Mansura Abdurzakova. Marcowa konfrontacja Charzewskiego z Matheusem Pereirą Moraisem została uznana za nieodbytą.

Sponsorem tytularnym gali FEN 42 jest TAURON.

Sponsorem głównym gali FEN 42 jest ORLEN.

Partnerem gali FEN 42 jest Miast Wrocław

Źródło: fe -mma.com