Najlepsza piątka 2. tygodnia EBL

Najlepsza piątka 2. tygodnia EBL

15 września 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

A.J. English, Jonah Mathews, James Palmer, Mateusz Zębski, Lewis Beech – to najlepsza piątka 2. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

HydroTruck wygrał swój pierwszy mecz w nowym sezonie Energa Basket Ligi – najważniejszym zawodnikiem tego zespołu był A.J. English. Radomianie pokonali na wyjeździe Kinga Szczecin, a Amerykanin zdobył 30 punktów (6/10 za trzy), 4 zbiórki i 4 asysty, co przełożyło się na eval 26.

Anwil pokazał, że będzie mocny w tym sezonie! Włocławianie okazali się lepsi od Enea Zastalu, a najważniejsze rzuty w czwartej kwarcie należały do Jonaha Mathewsa. Amerykanin zakończył spotkanie z 22 punktami, 4 asystami i 2 asystami (eval 19).

Ostrowianie świetnie rozpoczęli sezon przed własną publicznością i pewnie pokonali WKS Śląsk Wrocław. Najważniejszym zawodnikiem gospodarzy był James Palmer, który zdobył 21 punktów (3/6 za trzy), 8 zbiórek, 5 asyst i przechwyt, co oznaczało eval 26.

Mateusz Zębski wrócił do zespołu z Bydgoszczy i od razu w pierwszym spotkaniu pokazał swoje spore umiejętności. Enea Abramczyk Astoria wygrała z Asseco Arką Gdynia, a skrzydłowy zdobył 18 punktów, 4 zbiórki, 2 przechwyty, asystę oraz blok (eval 20).

Dwa mecze i dwa zwycięstwa – to bilans Grupa Sierleccy Czarnych w Energa Basket Lidze. Tym razem słupszczanie pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin, a kluczowym zawodnikiem był Lewis Beech. Amerykanin zdobył 14 punktów, 8 zbiórek, 4 przechwyty i 3 asysty, co oznaczało eval 18.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Źródło: inf. prasowa