Najlepsza piątka 1. tygodnia EBL

Najlepsza piątka 1. tygodnia EBL

8 września 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kamil Łączyński, Maurice Watson, William Garrett, Trevor Thompson oraz Dragan Apić – to najlepsza piątka 1. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Kamil Łączyński w pierwszej kolejce wrócił nie tylko jako zawodnik Anwilu, ale też do Lublina, czyli miasta, w którym spędził ostatni sezon. Rozgrywający zagrał świetnie – zdobył 15 punktów (4/5 za trzy), 8 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty, co przełożyło się na eval na poziomie 28.

Bohaterem Twardych Pierników został Maurice Watson – Amerykanin zdobył zwycięskie punkty w starciu z Treflem w Sopocie. W całym meczu zanotował łącznie 21 punktów (10/15 za dwa), 13 asyst, 5 zbiórek i 2 przechwyty – to oznaczało eval 27.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali na wyjeździe HydroTruck Radom, a najważniejszym graczem na boisku był bezsprzecznie William Garrett. Amerykanin był niezwykle skuteczny szczególnie w kluczowej końcówce spotkania – ostatecznie zdobył 32 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty (eval 29).

Za świetny występ na wyróżnienie zasłużył drugi zawodnik Twardych Pierników – Trevor Thompson. Podkoszowy w starciu z Treflem zdobył 19 punktów (5/9 za dwa), 9 zbiórek, 2 bloki oraz asystę, a to oznaczało eval 24.

Dragan Apić był nie do zatrzymania w starciu z WKS Śląskiem. Jego Enea Zastal pokonał wrocławian 81:71, a środkowy dominował w polu trzech sekund. Serb zdobył ostatecznie 25 punktów (11/14 za dwa), 12 zbiórek, asystę, przechwyt oraz blok – to przełożyło się na eval na poziomie 32.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Źródło: inf. prasowa