Najlepsza piątka 1. tygodnia EBL

28 września 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Glynn Watson, Sherron Dorsey-Walker, Jakub Nizioł, Mikołaj Witliński, Damian Kulig – to najlepsza piątka 1. tygodnia Energa Basket Ligi w sezonie 2022/2023.

Glynn Watson to nowy zawodnik w Energa Basket Lidze, ale już w swoim pierwszym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony. W wyjazdowym spotkaniu Trefla Sopot z Twardymi Piernikami Toruń zdobył 18 punktów, 7 asyst, 3 zbiórki oraz 2 przechwyty, co przełożyło się na eval 17.

Trener Artur Gronek bardzo chciał Sherrona Dorsey-Walkera w Polskim Cukrze Starcie Lublin i już wiemy dlaczego! Amerykanin był liderem tej drużyny – w wygranym po dogrywce meczu przeciwko Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz zdobył 33 punkty, 6 zbiórek oraz 3 asysty (eval 23).

Jakub Nizioł od początku sezonu pokazuje wysoką formę! Jego WKS Śląsk Wrocław pokonał PGE Spójnię Stargard, a skrzydłowy pokazał ogromną wszechstronność – zdobył 12 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst oraz blok, co oznaczało eval 23.

Co to był za mecz Mikołaja Witlińskiego! Podkoszowy był najlepszym graczem wygranego przez Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk meczu z Suzuki Arką Gdynia. Polak zdobył w tym starciu 23 punkty, 8 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty (eval 26).

BM Stal Ostrów Wielkopolski pewnie wygrała z Kingiem Szczecin, a Damian Kulig udowodnił, że nie przez przypadek został MVP spotkania o Suzuki Superpuchar Polski. Tym razem środkowy zdobył 20 punktów (6/7 z gry), 9 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki, co oznaczało eval 35.

Źródło: inf. prasowa