Młodzieżowiec Lutego PKO Banku Polskiego: Xavier Dziekoński

Młodzieżowiec Lutego PKO Banku Polskiego: Xavier Dziekoński

5 marca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Xavier Dziekoński został trzecim bramkarzem w historii nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego, w którego rękawice trafi statuetka dla najlepszego zawodnika ligi urodzonego w 1999 roku lub później. Gratulacje!

Bramkarz Jagiellonii Białystok otrzyma prestiżową nagrodę jako trzeci przedstawiciel Dumy Podlasia. Przed nim do grona wyróżnionych dołączali Karol Świderski (listopad 2018) i Patryk Klimala (październik 2019). Obaj napastnicy w momencie zdobycia nagrody byli jednak starsi od Dziekońskiego. Jest on dopiero drugim nagrodzonym z rocznika 2003, po Kacprze Kozłowskim z Pogoni Szczecin.

W lutym Xavier Dziekoński zachował jedno czyste konto w pięciu meczach, w pozostałych czterech dał się pokonać pięciokrotnie. W tym samym czasie obronił 24 strzały rywali, był też bezbłędny przy wyjściach na przedpole. W rywalizacji o pierwszą statuetkę w karierze Dziekoński wyprzedził Patryka Plewkę z Wisły Kraków i Jana Biegańskiego z Lechii Gdańsk, obaj na swoją premierową nagrodę będą musieli poczekać co najmniej do marca.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2020/2021:

Luty 2021 – Xavier Dziekoński (Jagiellonia Białystok)

Grudzień 2020 – Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin)

Listopad 2020 – Kacper Chodyna (KGHM Zagłębie Lubin)

Październik 2020 – Karol Niemczycki (Cracovia)

Wrzesień 2020 – Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 – Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław)

Źródło: inf. prasowa