Młody talent z Rakowa wybrał Miedź

Młody talent z Rakowa wybrał Miedź

16 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

17-letni Mateusz Kaczmarek dołączy do drużyny Miedzi Legnica. Środkowy pomocnik uchodzi za jeden z największych talentów w Akademii Rakowa Częstochowa i ma już za sobą debiut w Ekstraklasie. Z zielono-niebiesko-czerwonymi wiąże się umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

17-letni Kaczmarek ma za sobą nie tylko występy w juniorskich reprezentacjach Polski, ale również debiut w PKO Ekstraklasie. W ubiegłym sezonie wychowanek APN Częstochowa został włączony do pierwszej drużyny Rakowa, a w piłkarskiej elicie zadebiutował w meczu 34. kolejki z KGHM Zagłębiem Lubin. Środkowy pomocnik uchodzi za duży talent, który teraz będzie rozwijał się pod okiem trenera Jarosława Skrobacza. Umowa młodego zawodnika z Miedzią będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

– Bardzo się cieszę się z tego, że mogłem związać się z Miedzią Legnica. Przenosiny do Legnicy to dla mnie ważny krok do przodu. Moim celem w najbliższym czasie jest debiut w pierwszej drużynie Miedzi i rozgrywanie kolejnych minut na szczeblu centralnym. Przed podjęciem tej decyzji starałem się dużo dowiedzieć o stylu pracy trenera Skrobacza. Zauważyłem też, że mocno stawia na młodych chłopaków i nie ukrywam, że był to dla mnie element motywujący do przenosin do Miedzi – powiedział Mateusz Kaczmarek.

Co na to trener Jarosław Skrobacz? – Pozyskanie Mateusza do Miedzi wpisuje się w obraną przez nas strategię budowania zespołu w oparciu o młodych, perspektywicznych zawodników. To zawodnik, który w naszej ocenie ma duży potencjał i jeśli będzie ciężko pracował na treningach, to na pewno dostanie swoją szansę – mówi szkoleniowiec Miedzi.

Źródło: inf. prasowa