Mistrzowie wygrali w Bydgoszczy

Mistrzowie wygrali w Bydgoszczy

28 grudnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, najlepsza drużyna minionego sezonu Energa Basket Ligi, pokonała na wyjeździe Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 86:83.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy dzięki akcjom Kobiego Simmonsa prowadzili 8:2. Wes Washpun oraz Jakub Nizioł dość szybko pomagali Enea Abramczyk Astorii odrobić większość strat – po zagraniu tego ostatniego przegrywali zaledwie punktem. Po chwili rzut Michała Chylińskiego dał im przewagę! Ostatecznie dzięki trójce Simmonsa po 10 minutach było 25:27. W drugiej kwarcie ostrowianie kilka razy uciekali na sześć punktów, ale nie zrobiło to wielkiego wrażenia na drużynie trenera Artura Gronka. Po trafieniu Andrzeja Pluty ponownie był remis. Mimo dobrej gry Simmonsa oraz Palmera, Arged BM Stal nie potrafiła znowu zbudować bezpiecznego prowadzenia. Dzięki akcji Jakuba Nizioła po pierwszej połowie było 44:43.

W trzeciej kwarcie mistrzowie szybko wracali na prowadzenie, w czym znacznie pomagali Kobi Simmons oraz Michael Young. Dzięki rzutom wolnym tego ostatniego przyjezdni uciekali nawet na osiem punktów. Andrzej Pluta świetnie na to odpowiadał, a jego drużyna ciągle pozostawała w grze. Po wsadzie Alana Herndona gospodarze zbliżyli się do stanu 60:65 po 30 minutach. Jeszcze na około cztery minuty przed końcem po trójce Simmonsa zespół trenera Igora Milicicia miał 11 punktów przewagi. Świetne trójki Roda Camphora, a także późniejsze akcje Pluty, Zębskiego i Cavarsa oznaczały, że Enea Abramczyk Astoria zbliżyła się na punkt! Kluczową akcję wykończył jednak Denzel Andersson. Pluta mógł doprowadzić do remisu, ale nie trafił i to ostrowianie wygrali 86:83.

Najlepszym zawodnikiem gości był Kobi Simmons z 22 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. 20 punktów dla gospodarzy rzucił Andrzej Pluta.

Źródło: inf. prasowa