Strona główna Aktualności Michał Szromnik na dłużej w Śląsku Wrocław

Michał Szromnik na dłużej w Śląsku Wrocław

by Artur Kąciak

Rok przed wygaśnięciem dotychczasowej umowy, Michał Szromnik przedłużył kontrakt z wrocławskim klubem o kolejne dwa lata. Bramkarz będzie reprezentował barwy Śląska do 30 czerwca 2024 roku.

Michał Szromnik przeniósł się do Wrocławia przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Wcześniej występował w pierwszoligowych klubach: Chrobrym Głogów, Odrze Opole, Bytovii Bytów oraz Arce Gdynia. Natomiast w latach 2014-16 był piłkarzem szkockiego Dundee United. 28-latek to również były młodzieżowy reprezentant Polski.

– Bardzo się cieszę z przedłużenia umowy ze Śląskiem Wrocław, ponieważ świetnie się tutaj czuję. Traktuję to jako kolejne wyzwanie i jednocześnie jest to dla mnie duża dawka motywacji. Jestem ambitną osobą i mam nadzieję, że kolejne lata pozwolą pokazać mi jeszcze więcej niż do tej pory – zaznacza Michał Szromnik.

Urodzony w Gdańsku zawodnik zadebiutował w zielono-biało-czerwonych barwach w wygranym 1:0 meczu z Rakowem Częstochowa. Popisał się wówczas serią kapitalnych interwencji i trafił do najlepszej jedenastki 12. kolejki PKO Ekstraklasy. W kolejnym spotkaniu, z Zagłębiem Lubin, prezentował równie wysoki poziom i ponownie został wyróżniony. Wśród najlepszych zawodników danego weekendu Szromnik znalazł się też po wyjazdowym zwycięstwie z Jagiellonią (1:0) w 23. kolejce. W sezonie 2020/21 zaliczył łącznie 10 występów dla wrocławian, trzykrotnie zachowując czyste konto.

– Od początku pobytu w Śląsku Michał ciężko pracował na treningach, cierpliwie czekając na swoją szansę. Gdy jednak tylko pojawił się w bramce, od razu udowodnił swoją wartość i potwierdził wysokie umiejętności. Jest bramkarzem, który wciąż się rozwija, dlatego też chcemy wiązać z nim naszą przyszłość. Cieszymy się, że już teraz jego kontrakt przedłużony został o kolejne dwa lata – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like